Koła gospodyń wiejskich z dofinansowaniem

2021-08-02 10:47:04 (ost. akt: 2021-08-02 10:55:48)

Autor zdjęcia: materiały UM

Oficjalnie podpisano umowy z beneficjentami programów „Małe granty dla Kół Gospodyń Wiejskich” i „Małe granty dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych”. Wśród 22 beneficjentów grantów dla KGW są cztery gminy z naszego powiatu.
Po „Małych grantach sołeckich marszałka” przyszedł czas na kolejne konkursy organizowane przez Samorząd Województwa dla obszarów wiejskich. W poniedziałek 26 lipca odbyło się oficjalne podpisanie umów z beneficjentami programów „Małe granty dla Kół Gospodyń Wiejskich” i „Małe granty dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych”.

Obrazek w tresci

Wśród 22 beneficjentów grantów dla Kół Gospodyń Wiejskich znalazły się cztery gminy z naszego powiatu.
Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci, gmina Jedwabno otrzymało grant w wysokości 4800 zł na doposażenie świetlicy wiejskiej i zakup strojów ludowych.
Do sołectwa Rozogi trafiło 4700 zł. Środki te pomogą organizacji „Jermarku Kurpśowskiego”.
Z kolei KGW Linowo będzie, jak zapowiedziało w nazwie projektu, „Grillować i w internecie publikować”.
Na wsparcie tej inicjatywy Samorząd Województwa przekazał Gminie Dźwierzuty 5000 zł.
Podczas uroczystego podpisania umów nie było przedstawicieli Gminy Szczytno, która pozyskała 5000 zł na doposażenie świetlicy w Gawrzyjałkach.

Obrazek w tresci

W imieniu zarządu województwa umowy podpisywali marszałek Gustaw Marek Brzezin i wicemarszałek Sylwia Jaskulska.
— Zarówno małe granty dla kół gospodyń wiejskich jak i dla rodzinnych ogrodów działkowych są nowymi inicjatywami Samorządu Województwa. O tym, jak ważne jest doposażenie KGW wiem bardzo dobrze, bo jestem w stałym kontakcie z kołami. Przed ogłoszeniem grantów zresztą konsultowałam się z paniami z regionu, bo zależało mi na tym, by to one powiedziały, czego najbardziej potrzebują – mówi Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa. — Cieszę się bardzo, że wśród beneficjentów są koła z naszego powiatu. Liczę, że dzięki temu ich działalność będzie rozwijała się jeszcze lepiej, bo KGW podobnie jak świetlice wiejskie są organizacjami, wokół których integrują się mieszkańcy. To oni mają realny wpływ na jakość życia na wsi, sprawiają, że sporo się dzieje, a kolejne pokolenia poznają tradycje naszego regionu.

Łączna wartość grantów dla KGW wynosi 100 tysięcy złotych. Na realizację jednego projektu można było otrzymać maksymalnie 5000 zł wsparcia.

Do rodzinnych ogrodów działkowych trafiło 140 tys. zł. Te środki zostały podzielone między 10 beneficjentów. Niestety, w tym gronie zabrakło przedstawicieli powiatu szczycieńskiego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5