74-latek wyganiał z domu i groził żonie pozbawieniem życia

2021-07-24 19:13:15 (ost. akt: 2021-07-24 19:17:40)
Przemoc wobec kobiet

Przemoc wobec kobiet

Autor zdjęcia: pixabay

Dozór policyjny, zakaz kontaktowania się oraz zakaz przebywania i wstępu do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej. Taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora zastosowano wobec 74-letniego mieszkańca Szczytna.
Dozór policyjny to wolnościowy, nieizolacyjny środek zapobiegawczy, który polega na tym, że podejrzany (oskarżony) pozostający na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Ma on celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego poprzez ograniczenie swobody, polegającej na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zapobiegawczy zastosowała miejscowa Prokuratura wobec 74-letniego mieszkańca Szczytna, podejrzanego o przestępstwo znęcania się nad małżonką.

W minioną wtorek (20.0.721r.) szczycieńscy śledczy przyjęli zawiadomienie od 73-letniej mieszkanki Szczytna, która zeznała, że od maja br. fizycznie i psychicznie znęca się nad nią jej 74-letni mąż. Z relacji kobiety wynikało, że 74-latek wszczyna awantury domowe, podczas, których wyzywa ją słowami wulgarnymi, niepokoi, wygania z domu, szarpie za ubrania, popycha i grozi pozbawieniem życia.

Natychmiast po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia, 74-latek został zatrzymany przez szczycieńskich mundurowych. Po wykonanych czynnościach, policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad 73-latką. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania oraz zbliżania się do małżonki.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji życiowej. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci, którzy gotowi są wysłuchać ofiary przemocy domowej i nieść im natychmiastową pomoc.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5