Koncert Omulwi, błękitna "solówka" Pawła Brzozowskiego

2021-06-08 08:49:56(ost. akt: 2021-06-08 08:57:38)
Paweł Brzozowski bronił jak natchniony. Snajperzy rywali nie mieli lekko

Paweł Brzozowski bronił jak natchniony. Snajperzy rywali nie mieli lekko

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz/Błękitni Pasym

FUTBOL || Jeden triumf, dwa remisy, porażka i derbowy walkower — to bilans weekendu w wykonaniu naszych piłkarzy występujących od IV ligi po klasę B. Kto zgarnął punkty?
O jedno "oczko" wzbogaciła się najwyżej sklasyfikowana ekipa powiatu — Błękitni Pasym (obecnie 11. miejsce w IV lidze). Podopieczni trenera Patrycjusza Malanowskiego starli się u siebie z walczącym wciąż o podium Motorem Lubawa (4.). I napsuli przeciwnikom — stawianym przez wielu w roli murowanych faworytów — dużo krwi.

Wynik spotkania na 1:1 ustalił w 73. minucie wspomniany Malanowski, lecz to nie on dał się lubawianom najbardziej we znaki. Jedno z najlepszych spotkań w sezonie rozegrał bramkarz Błękitnych — Paweł Brzozowski, którego systematyczne efektowne i efektywne interwencje z czasem zaczęły wywoływać irytację w drużynie gości.

Szczebel ligowy niżej, w klasie okręgowej, piękne spotkanie rozegrała Omulew Wielbark. Brygada trenera Mariusza Korczakowskiego (obecnie 8. w tabeli) rozgromiła na wyjeździe (0:4) Juranda Barciany. Koncert rozpoczął Michał Kwiecień, który władował rywalom przysłowiowego gola do szatni (45'+1). Chwilę po zmianie stron podwyższył Łukasz Gut, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Damian Musioł i Bartosz Raniecki.

"Zwycięski" remis odnotował natomiast SKS Szczytno (11.), który zremisował u siebie (2:2) z wiceliderem tabeli — Orlętami Reszel. Po stronie gospodarzy punktowali Arkadiusz Cieślik (25') i Konrad Dąbrowski (85').

Wśród a-klasowców trzy punkty zgarnął tym razem jedynie GKS Szczytno. I to bez pojawienia się na boisku (walkower od wycofanego z rozgrywek "sąsiedzkiego" GKS Dźwierzuty). Wałpusza 07 Jesionowiec nie znalazła niestety patentu na liderów z Pojezierza Prostki. Najmłodsza z seniorskich ekip powiatu, b-klasowy GKS II Szczytno, uległ na wyjeździe Mini Soccer Academy Mrągowo (5:2).

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 12 czerwca: Mazur Ełk - Błękitni Pasym (16:00), Omulew Wielbark - Czarni Olecko (16:00), Cresovia Górowo Iławeckie - SKS Szczytno (15:00), GKS Szczytno - MKS Ruciane-Nida (17:00). 13 czerwca: Wałpusza 07 Jesionowiec - Olimpia Miłki (17:00), GKS II Szczytno - CWK 2020 Lamkowo (15:00).

Kamil Kierzkowski2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5