Wypadek z udziałem cysterny przewożącej blisko 20 tys. kg propan – butanu

2021-03-22 11:00:41 (ost. akt: 2021-03-22 11:06:41)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci i strażacy ponad 16h pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK-53 w okolicach miejscowości Grom w gminie Pasym. 45-letni kierowca pojazdu ciężarowego wraz z naczepą przewożącą blisko 20 tys. kg propan – butanu, jadąc od Szczytna w kierunku Olsztyna, na łuku nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu.
W miniony piątek (19.03.21r.) parę minut po godzinie 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na DK-53 w okolicach miejscowości Grom w gminie Pasym. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy pojazd ciężarowy wraz z naczepą przewożącą materiały niebezpieczne. Pierwsi na miejscu byli ratownicy medyczni, którzy akurat przejeżdżali tamtą trasą w związku z powyższym natychmiast podjęli czynności ratunkowe.

Obrazek w tresci

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego szczycieńskiej komendy wynika, że 45-letni kierowca pojazdu ciężarowego jechał od miejscowości Szczytno w kierunku miejscowości Olsztyn. Na DK-53 w okolicach miejscowości Grom, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku czego cysterna przewróciła się na prawy bok. Mundurowi podjęli natychmiastową decyzję o potrzebie zablokowania drogi i zorganizowania objazdów.

Obrazek w tresci

Policjanci przebadali 45-letniego mieszkańca woj. podlaskiego na zawartość alkoholu
w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Podróżował sam. Na szczęście nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Szczycieńscy śledczy wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Przesłuchali również 45-letniego kierowcę, który wykonywał transport krajowy jadąc od miejscowości Białystok. Podczas, gdy strażacy usuwali skutki tego zdarzenia drogowego, policjanci kierowali ruchem. Działania te trwały do wczesnych godzin rannych dnia następnego.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5