Sprawdzili się w niemieckim

2016-03-10 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-10 21:27:12)
W Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych organizowany jest od 2006 r.oku. Jubileuszowy odbył się na początku marca.
Do rywalizacji zgłosiło się pięć szkół: Publiczne Gimnazjum w Pasymiu, Publiczne Gimnazjum im. M. Kopernika w Szymanach, Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie, Gimnazjum Sportowe z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie oraz gospodarze Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie. Do konkursu przystąpiło trzynaścioro uczniów. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, rozwiązać test leksykalno-gramatyczny oraz ułożyć krótką wypowiedź ustną w języku niemieckim. Prace sprawdzała komisja, w skład której wchodzili nauczyciele języka niemieckiego: przewodnicząca mgr Renata Horodyska, dr Monika Welenc-Łojewska oraz mgr Anna Płoska.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce Olaf Grzegorz Remiszewski – Publiczne Gimnazjum w Pasymiu
II miejsce Michalina Archacka – Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie Gimnazjum Sportowe
III miejsce Paulina Kęsicka – Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie Gimnazjum Sportowe
Komisja przyznała też trzy wyróżnienia: Julia Wardęcka (Gimnazjum nr 1 w Szczytnie), Kacper Chełstowski (Publiczne Gimnazjum w Pasymiu) i Kevin Kobyliński (Gimnazjum nr 2 z O I w Szczytnie).

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5