Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

2015-01-05 13:05:42(ost. akt: 2015-01-05 13:12:08)
W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Marty Olszewskiej ze Szczytna pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji - pluszowy Nomek.
Zasady zbiórki są proste: do salonu przy Lipowej Górze Wschodniej 16a w Szczytnie przyjść w niedzielę może każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi - strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu. Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę - skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie.

Pieniądze trafią na wspólne konto wszystkich 110 salonów fryzjerskich grających w 23. Finale WOŚP, a zorganizowanych przez kosmetyczną markę Kemon. Ile łącznie uda się zabrać fryzjerom w tym roku, już w niedzielny wieczór przekonają się widzowie telewizyjnego studia Orkiestry.

Tematem przewodnim fryzjerskiej akcji będzie sprzeciw i reakcja na przemoc wobec dzieci. W salonach fryzjerskich klienci znajdą udostępnione przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka materiały edukacyjne na ten temat. Symboliczna jest także maskotka akcji, pluszowy chłopiec o imieniu Nomek, w tym roku opatrzony plasterkiem i bandażem. To nawiązanie do „Historii Misia”, czyli kampanii społecznej WOŚP nt. przemocy względem najmłodszych.

- Odwiedzajcie zaprzyjaźnione z nami salony fryzjerskie! Zmieniajcie swój wygląd, uśmiechajcie się często i bawcie się dobrze. A przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie i zdecydowanie: nie! – mówi Jurek Owsiak.

Tegoroczny Finał WOŚP jest już dziesiątym, w którym udział biorą fryzjerzy zorganizowani przez markę Kemon. Do tej pory udało się im zebrać i przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad milion dwieście tysięcy złotych.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rety #1631962 | 2.123.*.* 11 sty 2015 23:38

  Mam coś na temat przemocy w Szczytnie wobec dziecka ,ludzi na wyższych stanowiskach ,którzy podtrzymują stanowisko wobec takiej przemocy razem,a potem organizuja razem debety ,przeciw dzialaniom przemocy,i razem w nich uczestniczą.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. sdf #1627681 | 89.229.*.* 7 sty 2015 13:53

  www.kontrowersje.net Jesli chcecie wiedziec o jego fundacji prawdę !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia J. #1627661 | 88.199.*.* 7 sty 2015 13:29

  Owsiak i Jego fundacja robią wiele dobrego, oby osoby które go tak krytykują nie musiały nigdy skorzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Moja córka urodziła się w 28tc i takowy właśnie sprzęt ją uratował.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. awtka #1627058 6 sty 2015 19:30

  W nawiązaniu do artykułu GO „Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy” wyrażamy ogromną radość i pełne poparcie dla tak szczytnych i bezinteresownych działań, niosących pomoc i jednocześnie wołających zgodnym głosem „Przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie zdecydowanie: nie!”. Zadziwiło nas bardzo pozytywnie włączenie się salonów fryzjerskich w akcję sprzeciwu i reakcję na przemoc wobec dzieci. Podjęty temat jest nam szczególnie bliski ponieważ od 1 listopada 2014 roku prowadzimy wieloaspektowe działania innowacyjne „Prawa dziecka – frazes czy fundament?”, których celem jest przybliżenie postaci Janusza Korczaka jako pioniera i prekursora walki o prawa dziecka, uświadomienie uczniom i ich rodzicom praw dziecka, jak również zapoznanie z możliwościami postępowania w przypadkach, gdy prawa te zastają naruszone. Głos nasz jest również mocny i zdecydowany, czego daliśmy przykład, organizując i przeprowadzając akcję happeningową w środowisku lokalnym 20 listopada z okazji jubileuszu Konwencji o Prawach Dziecka. Do dzisiaj w wielu instytucjach, sklepach i zakładach usługowych w Szczytnie na miejscu honorowym wisi kotylion lub ulotka z tegoż wydarzenia. Serce roście, że żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej dojrzałym; że coraz szerszym kręgom, niekoniecznie związanym z edukacją, prawa dziecka są na tyle bliskie, że warto o nie zabiegać i poświęcać im coraz więcej czasu, miejsca i energii.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. owsik #1627053 | 62.148.*.* 6 sty 2015 19:23

  Niestety, ten pan nie zastosował się do polecenia sądu!!!!! I nie okazał ksiąg rachunkowych, jego sztab prawnych obrońców, przegrał proces z jednym blogerem. Czy on jest wyjęty spod prawa?! Ponadto zbyt wiele bierze na obsługę Orkiestry...i swoje spółki. Pozostało mi dać na Caritas, który przeznacza na cele zbiórek: 90% pozyskanych pieniędzy. Dla przypomnienia dodam, że Owsiak w roku 2002, tak wypowiadał się we "Wprost_"...gdyby nie telewizja, byłbym jak ten dziad pod kościołem".

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5