Wygrani, przegrani i wciąż walczący

2014-11-20 08:57:27(ost. akt: 2014-11-21 09:27:30)
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany – tak można posumować powyborczą rzeczywistość w gminach naszego powiatu. Największym przegranym wydaje się być Józef Zapert, który sprawował urząd przez 6 kadencji, czyli 24 lata. Pokonał go Zbigniew Kudrzycki, który uzyskał nad swoim rywalem aż 925 głosową przewagę.
Wybory to czas, kiedy mieszkańcy miast i gmin mogą w prosty sposób wypowiedzieć się o działalności samorządowców – powiedzieć im Tak, lub podziękować za pracę. Te wybory pod względem zmian okazały się wyjątkowe. Zdecydowanie za obecnymi włodarzami opowiedzieli się mieszkańcy tylko dwóch gmin – Wielbarka i gminy Szczytno pozostawiając za sterami rządzących Grzegorza Zapadkę i Sławomira Wojciechowskiego. Mieszkańcy Świętajna, Dźwierzut i Rozóg zdecydowali, że nadszedł czas na zmianę władzy wobec tego ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Janusz Pabich, Czesław Wierzuk i Józef Zapert. Ich miejsce zajęli: Alicja Kołakowska, Marianna Szydlik i Zbigniew Kudrzycki.
W trzech gminach odbędzie się dogrywka. W Szczytnie obecna burmistrz zmierzy Danuta Górska zmierzy się z dawnym włodarzem Henrykiem Żuchowskim, w Pasymiu o ster powalczą urzędujący burmistrz Bernard Mius i dyrektor szkoły Cezary Łachmański, natomiast w Jedwabnie można będzie wybierać między Krzysztofem Otulakowskim i Sławomirem Ambroziakiem. Dogrywka odbędzie się w niedzielę, 30 listopada.

Tylko ciekawe informacje:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5