Międzynarodowe kolonie

2014-07-28 09:45:23 (ost. akt: 2014-07-28 09:45:30)
Młodzi Polacy i Niemcy wspólnie uczczą 100. rocznicę wybuchu Pierwszej Wojny Światowej. — Będziemy uczyli się historii, prowadzili gry terenowe, jeździli w ciekawe miejsca, ale i sprzątali mogiły wojenne — mówi Mariusz Siemiątkowski, organizator. — Przypominam, że wciąż szukamy chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie — dodaje.
Od 9 do 24 sierpnia w Szczytnie odbędą się Polsko-Niemieckie kolonie edukacyjne. Weźmie w nich udział grupa 30 osób – młodzieży z obu krajów w wieku od 16 do 26 lat. W programie znalazły się m.in. wykłady na temat I Wojny Światowej, przebieg bitew na terenie Prus Wschodnich. Uczestnicy będą realizowali też zadania specjalne, jak przedstawienie losów konkretnych osób, uczestników walk i cywilów. Będziemy prowadzili też prace pielęgnacyjne na terenie cmentarzy - w Szczytnie przy ul. Piłsudskiego, Lemańskiej i w Korpelach.
— mówi Mariusz Siemiątkowski, organizator. — Warto wziąć w warsztatach udział także ze względu na możliwość doszlifowania swojej znajomości języka — dodaje.
Za projekt odpowiada organizacja Niemiecki Ludowy Związek Opieki nad Grobami Wojennymi wraz z Niemieckim i Polskim Czerwonym Krzyżem.
— Lista uczestników wciąż jest otwarta. Potrzebujemy około 8 osób. Zgłaszać powinni się wszyscy, którzy są ciekawi wspólnej historii, chcący poznać nowych ludzi i odbyć ciekawe podróże m.in. do Grunwaldu, Olsztynka, Gdańska i Warszawy. Wszyscy zainteresowanych proszę o kontakt mailowy pod adresem: mariusz.siemiatkowski@volksbund.de — kwituje pan Mariusz.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5