Jeśli coś wiesz na temat tych zdarzeń, zgłoś się na policję

2014-03-18 12:14:20(ost. akt: 2014-03-18 12:50:28)
Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanych o rozboje. Jeśli jednak ktokolwiek posiada informacje na temat zdarzeń, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami ze Szczytna.
Policjanci wspólnie z prokuraturą pracują nad ustaleniem sprawców trzech rozbojów, do których doszło na przestrzeni ostatnich trzech tygodni na terenie Szczytna.

Policjanci ustalili, że do 3 miejscowych sklepów wszedł mężczyzna w wieku 20-22 lata, szczupłej budowy ciała, 170-175 cm wzrostu, w kominiarce bądź szaliku na głowie, ubrany podczas jednego ze zdarzeń w zieloną bluzę z kapturem bez napisów. Sprawca trzymał w ręku nóż kuchenny z czarną rączką lub przedmiot przypominający pistolet. Mężczyzna żądał pieniędzy. W sumie, ukradł ponad tysiąc złotych i papierosy. Z informacji kryminalnych wynika, że na zewnątrz sklepu na podejrzanego czekał wspólnik z plecakiem na plecach. Ten mężczyzna miał około 166 cm wzrostu, ubrany był w odzież w ciemnych kolorach.

Wszystkie zdarzenia miały miejsce wieczorem. W ich wyniku nikt nie odniósł obrażeń.
Bezpośrednio po rozbojach policjanci pracowali dwutorowo. Patrole przeszukiwały teren, aby zatrzymać sprawców. Natomiast ekipa dochodzeniowo-śledcza między innymi wykonała oględziny, zabezpieczyła na miejscu ślady, użyto psa tropiącego.
W każdym przypadku przesłuchano świadków zdarzenia, rozpytano okolicznych mieszkańców, sprawdzano kamery monitoringu miejskiego oraz kamery monitoringów prywatnych.

Obecnie policjanci i prokuratorzy ze Szczytna pracują nad ustaleniem sprawców rozbojów. Typują osoby, które mogłyby mieć związek ze zdarzeniami. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje tylko nad rozwiązaniem tych spraw.

Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat opisanych zdarzeń, był ich świadkiem lub podejrzewa, kto mógłby być ich sprawcami, proszony jest o kontakt osobisty z policjantami ze Szczytna, bądź telefoniczny z numerem alarmowym 997 lub z tel. komórkowego 112. W tym przypadku wszystkie informację mogą być bardzo przydatne w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanych.

KPP Szczytno

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bolo #1352289 | 213.199.*.* 18 mar 2014 14:12

    ile dają za informacje powinni podać to może ktos by sie wysprzeglił

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5