Radni wypełnili tornistry

2013-09-03 10:48:01 (ost. akt: 2013-09-03 10:56:52)
22 kompletne wyprawki trafiły do uczniów klas I-III. W ich zakupie pomogli szczycieńscy radni, którzy wraz z fundacją Gazety Olsztyńskiej "Przyszłość dla dzieci" zorganizowali zbiórkę pieniędzy.
Akcja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Wzięli w niej udział samorządowcy, którzy przeznaczyli część swoich diet na zakup wyprawek dla dzieci. Łącznie udało się zakupić 29 wyprawek, z czego 22 trafiły do dzieci ze Szczytna. W naszym mieście jest to pierwsza tego typu akcja. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia, bo cel jest szczytny.

— Jesteśmy zadowoleni z efektu. Początki zawsze są trudne, ale 22 wyprawki to niezły wynik - powiedział nam Rafał Kiersikowski, szczycieński radny.Początkowo akcja była skierowana do pierwszoklasistów, ale rozszerzono ją na uczniów klas I-III. 
Dzieciakom rozdano plecaki wypełnione szkolnymi artykułami. W tornistrach znalazły się piórnik, zeszyty, bloki, farby, plastelina. Wręczono je podczas piątkowego spotkania w urzędzie miasta.


Wśród osób, które skorzystały z pomocy jest pan Krzysztof, którego syn idzie w tym roku do pierwszej klasy — Taka akcja to świetny pomysł. Nie mam pomocy z innych instytucji, a wydatki przy dzieciach są ogromne. Dobrze, że ktoś o nas pomyślał.— Mamy nadzieję, że plecaki i ich wyposażenie podoba wam się i że pomoże rozwijać wasze umiejętności — mówił podczas spotkania Tomasz Łachacz.


- Plecak bardzo mi się podoba. A w środku jest dużo fajnych rzeczy — mówiła Ania przeglądająca zawartość wybranego przez siebie plecaka.

Do akcji przyłączyli się i wsparli ją także znani ludzie, zwłaszcza sportowcy m.in. Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Hołowczyc, Mariusz Czerkawski.

Radni zapowiadają, że to dopiero początek. Akcja na pewno będzie kontynuowana i rozwijana. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą się do niej kolejni samorządowcy.Partnerem jest fundacja Gazety Olsztyńskiej "Przyszłość dla dzieci", która wsparła organizacyjnie i finansowo akcję. Ogromne zaangażowanie sprawiło, że akcja okazała się sukcesem już na początku. 2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5