Podium dla szczycieńskich kolarzy

2013-08-02 09:55:37 (ost. akt: 2013-08-02 09:58:45)

Autor zdjęcia: Archiwum

Szczycieńscy zawodnicy nie odpuszczają tempa i osiągają dobre wyniki w wyścigach, które są organizowane w kraju. W miniony weekend, rywalizowali na Podlasiu.
W miniony weekend rozegrany został kolejny wyścig z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Tym razem ścigano się na Podlasiu. Wśród ponad 700 zawodników nie zabrakło reprezentantów Szczytna.
W sobotę, 27 lipca, zorganizowano jazdę indywidualną na czas. Trasa liczyła 10 km i przebiegała częściowo ścieżką rowerową pomiędzy Białymstokiem, a Supraślem jak też piaszczystymi, bardzo ciężkimi do pokonania odcinkami w lesie. Na tzw. czasówce Szczytno reprezentował Daniel Medźwiedzki, który w swojej kategorii wiekowej zajął 11. miejsce.

W niedzielę, 28 lipca, w Supraślu na starcie wyścigu zjawiła się zdecydowanie większa ekipa szczycieńskich kolarzy: Zygfryd Leska, Piotr Dunaj, Dawid Przybylski, Hubert Lis, Daniel Medźwiedzki i Bartosz Karczmarski. Na dystansie Fit liczącym 28 kilometrów wysoką formą popisał się Dawid Przybylski, który wywalczył drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Po raz kolejny wysoką formę zaprezentował Zygfryd Leska, który jest doskonałym dowodem na to, że bez względu na wiek można startować w wyścigach kolarskich i zdobywać miejsca na podium. Tym razem nasz kolarz-senior wywalczył trzecie miejsce. Także trzecia lokatę w swojej kategorii wywalczył Bartosz Karczmarski, który w Supraślu ścigał się na dystansie Mega liczącym 58km. Pozostali szczycieńscy kolarze uplasowali się na dalszych pozycjach. O wielkim pechu może mówić Piotr Dunaj, który podczas wyścigu uczestniczył w kraksie. Kontuzja jakiej doznał była na tyle poważna, że koniecznie było wycofanie się z dalszej rywalizacji.