Karatecy ze Szczytna zdobyli medale

2013-03-18 14:41:15 (ost. akt: 2013-03-18 15:01:24)
Kamil Grzegorczyk na najwyższym stopniu podium

Kamil Grzegorczyk na najwyższym stopniu podium

Kolejny sukces na swoim koncie odnotowali zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W sobotę, 16 marca, w Ostrowi Mazowieckiej podczas Mistrzostw Polski Wschodniej stawali dwukrotnie na najwyższym stopniu podium.
Gerard Will swój pierwszy pojedynek zakończył w regulaminowym czasie decyzją sędziów. Druga walka trwała niespełna minutę. Rywala znokautował kopnięciem w głowę i w finale spotkał swojego odwiecznego rywala Marcina Dąbrowskiego z Ostrołęki. Jednak i tym razem nie pozostawił żadnych
złudzeń kto w Polsce, w kat. do 80 kg, jest najlepszy i po zdobyciu dwóch wazarii zakończył walkę przed czasem.

— Gerard to doświadczony zawodnik, który w bardzo przemyślany sposób wygrywa swoje pojedynki. To jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników w kraju. Jestem spokojny o dobry wynik na nadchodzących Mistrzostwach Polski Seniorów — chwali swojego podopiecznego sensei Artur Lutostański.

Drugi z naszych zawodników Kamil Grzegorczyk w kat. do 75kg, (junior młodszy) wygrał dwie walki. Pierwszą zakończył przed czasem, efektownym kopnięciem na głowę, ale w walce o złoto zafundował nam więcej emocji. Na samym początku walki zagapił się i jego przeciwnik, Józef Makarski z Broku trafił Kamila w głowę. Za to sędziowie przyznali mu wazarii, jednak Kamil zmobilizował się i w końcówce pierwszej rundy znokautował swojego przeciwnika.

— Na uwagę zasługuje fakt, że Kamil trenuje dopiero od roku, a już pokazuje nam, swoje wyszkolenie techniczne i ogromną wolę walki. To wspaniały chłopak ? komentuje trener Piotr Zembrzuski.

Szczycieński Klub Kyokushin Karate w klasyfikacji drużynowej na 31 drużyn startujących zajął III miejsce.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5