Chwila nieuwagi skończyła się zderzeniem samochodów oraz potrąceniem rowerzystki. Cztery osoby trafiły do szpitala

2024-03-22 11:57:14(ost. akt: 2024-03-22 12:03:41)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Szczytnie, w którym brały udział dwa samochody oraz rowerzystka. Kierowca samochodu marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Ford, w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Następnie samochód marki Volkswagen uderzył w jadącą rowerem kobietę. Funkcjonariusze prowadzą czynności w związku z zaistniałym zdarzeniem.
Po godzinie 11:00 w czwartek (21.03.2024 r.) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu drogowym w Szczytnie przy ulicy Gnieźnieńskiej, gdzie natychmiast pojawił się policyjny patrol. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 66-letni mieszkaniec Szczytna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Ford, którym kierowała 64-letnia mieszkanka Niemiec, w wyniku czego doszło do zderzenia tych samochodów. Następnie samochód marki Volkswagen uderzył w jadącą rowerem 69-letnią mieszkankę gminy Szczytno. Policjanci zbadali alkomatem uczestników zdarzenia w celu sprawdzenia ich trzeźwości. Kierowcy samochodów oraz rowerzystka byli trzeźwi. Samochodem marki Ford oprócz kierowcy podróżowały również dwie osoby. W wyniku zdarzenia 4 osoby odniosły obrażenia, w związku z czym zostali przewiezieni do szpitali. Obrażenia nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.
Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki prowadzą czynności w tej sprawie.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bycie odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Chwila nieuwagi i pośpiech mogą zmienić nasze życie oraz innych uczestników. Przypominamy, że wszyscy mamy wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach, który bardzo szybko można zaburzyć. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu i zachowaj szczególną ostrożność w miejscach, które tego wymagają.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5