Konflikt sąsiedzki z byłym wójtem w tle

2015-06-26 09:55:26 (ost. akt: 2015-06-26 10:28:59)

Autor zdjęcia: Joanna Karzynska

Mówi się, że dobry sąsiad to prawdziwy skarb. Tacy trafiają się jednak rzadko. Dla wielu konflikty sąsiedzkie są niestety codziennością. Od pyskówki na korytarzu czy przez płot, do założenia sprawy w sądzie droga niedługa. Taki spór toczą mieszkańcy domu wielorodzinnego w Spychowie, sprawę sprzedaży jednego z mieszkań bada prokuratura.
Rodzina Laskowskich mieszka w budynku wielorodzinnym przy Placu Wolności w Spychowie. Pani Dorota zamieszkała w tym domu ponad 40 lat temu, gdy wraz z rodzicami przeprowadziła się do dziadków. W chwili obecnej mieszka tam wraz z mężem i dziećmi. Jak twierdzi - wspólnymi siłami remontowali mieszkanie i dbali o obejście wokół domu. W roku 2012 roku Adrian, syn państwa Laskowskich wykupił mieszkanie. – Osiem lat temu zaczęły się problemy, gdy sąsiad z konkubiną na dobre tu zamieszkali. Jakiś mężczyzna, którego nigdy nie widzieliśmy wykupił jedno mieszkanie. W drugim mieszkał sąsiad jakieś 24 lata, ale w 2013 roku okazało się, że kupiła je kobieta, która od kilkunastu lat mieszka w Irlandii, a tu w Spychowie była może raz, bo to rodzina konkubiny - opowiadają państwo Laskowscy. - Zdziwiliśmy się dlaczego otrzymała 90% bonifikatę i dlaczego jej je sprzedano. Dowiedzieliśmy się, że została zameldowana tymczasowo dwa miesiące przed kupnem mieszkania. A już po kilku miesiącach przepisała je na nieletniego syna sąsiada czyli siostrzeńca - dodaje.
Pani Dorota była zdziwiona zaistniałą sytuacją. Jak mówi - poszła do Urzędu Gminy w Świętajnie, pytała, jednak nikt nie chciał udzielić jej odpowiedzi. Postanowiła zawiadomić o tym fakcie prokuraturę. Na początku kwietnia otrzymała postanowienie z prokuratury Rejonowej w Szczytnie z dnia 7 kwietnia "zostało wszczęte postępowanie w sprawie zaistniałego dnia 8 kwietnia 2013 roku w msc. Świętajno przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza państwowego w osobie ówczesnego Wójta gminy Świętajno, poprzez zawarcie z osobą nieuprawnioną na czas nieoznaczony umowy najmu lokalu przy Placu Wolności w Spychowie, pozostających w zasobach lokalowych gminy Świętajno, co następnie umożliwiło temu najemcy zakup od Gminy Świętajno tego lokalu w dniu 4 lipca 2013 roku z 90% bonifikatą, czym działał na szkodę interesu publicznego, tj. interesu finansowego Gminy Świętajno oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez nabywcę wskazanego wyżej lokalu".
- Myślę, że to był jakiś przekręt. Sprzedano mieszkanie dla tzw. "słupów" za 10% wartości. Byłam już przesłuchiwana w tej sprawie przez policję - twierdzi kobieta.

Trudne sąsiedztwo
Otwierasz drzwi mieszkania i spotykasz ludzi, którzy żyją obok Ciebie i na których jesteś „skazana”. Niestety sąsiadów się nie wybiera i trzeba z nimi egzystować.
- Wszystko im przeszkadza. Zgłosili do powiatowego inspektora budowlanego w Szczytnie, że bezprawnie postawiliśmy ganek, do Urzędu gminy, że zakopaliśmy niebezpieczne odpady, wiele przykładów mogłabym podać. A sami nielegalnie świadczą usługi fryzjerskie i nie tylko - mówi pani Dorota Laskowska ze Spychowa. - Kiedyś tak nie było, z sąsiadami z góry żyjemy w zgodzie przez tyle lat - dodaje ze smutkiem.
Przeprowadzone przez urzędników gminy Świętajno i powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Szczytnie kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Kontrolujący urzędnicy nie znaleźli na działce Laskowskich zakopanych niebezpiecznych odpadów, a nadzór budowlany w protokóle stwierdza, że faktycznie dobudowano wiatę drewnianą, na miejscu zniszczonego, starego ganku, co zagrażało bezpieczeństwu ludzi i mienia.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. E.H. Spychowo #1766194 | 1 lip 2015 14:03

  do Marii.Trzeba czytać ze zrozumieniem.Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie a nie przeciwko byłemu Wójtowi.Czy nie przyszło Pani do głowy, że Pani Laskowska jest bardzo konfliktowa i w Spychowie jest "spalona".Pracowała w Zakładzie Gospodarki Komunalnej jako inkasent opłaty targowe ji nigdy nie mogła się rozliczyć z zebranych na targowisku pieniędzy. Tylko dobremu sercu Kierownika zawdzięcza, że świata nie ogląda zza krat.Takie są fakty.Autorkę artykułu zachęcam do zmniejszenia poziomu niechęci do byłego Wójta bo to bardzo odbija się na wiarygodności tego co pisze i znowu będzie musiała zmienić miejsce pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. maria #1764964 | 213.158.*.* 29 cze 2015 14:29

  ludzie lubią konflikty, chcą się pokazywać w gazetach i telewizji... zastanawia mnie jedno, skoro wszczęła prokuratura postępowanie, to chyba nie całkiem "czysta" była tasprawa sprzedaży mieszkania.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Janek #1764548 | 83.6.*.* 28 cze 2015 18:55

  To szczyt gówniarstwa dziennikarskiego! Gdzie racje drugiej strony, nie mówiąc o wójcie? Na miejscu sąsiadów nie zwlekałbym z pozwaniem gazety do sądu!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. xxxx #1764496 | 88.199.*.* 28 cze 2015 16:41

  ha ha ha jak się dba o finanse publiczne ta pani wie najlepiej, przecież pracowała w zakładzie gospodarki komunalnej. Ten przykład pani redaktor bliska przyjaciółka bohaterki powyższego artykułu powinna opisać, a jest co opisać, żal mi tylko tych biednych sąsiadów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. gość #1764419 | 89.228.*.* 28 cze 2015 13:22

  co za baba widac z twarzy ze wrednosc i zazdrosc, a u niej bieda?? bo nie stac na wykup?? kazdy orze jak moze wiec nie baba sie ogarnie i wezmie sie zasiebie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5