Stomil znowu niepokonany

2023-03-31 20:02:11(ost. akt: 2023-03-31 20:04:52)
Kalisz - Stomil 2:2

PIŁKA NOŻNA\\\ Na inaugurację 25. kolejki II ligi Stomil Olsztyn wywiózł cenny remis z boiska wicelidera.
* KKS Kalisz - Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
STOMIL: Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (56 Dawid Kalisz) - Hubert Krawczun, Marcin Stromecki (46 Maciej Spychała), Shun Shibata, Karol Żwir (89 Kacper Kondracki) - Piotr Kurbiel (67 Werick Caetano).
1:0 - Néstor Gordillo (10 k), 1:1 - Piotr Kurbiel (20 k), 1:2 - Mateusz Gawlik (74 samob.), 2:2 - Mateusz Wysokiński (79)

W pierwszej połowie kibice obejrzeli dwa gole, oba z rzutów karnych, ale poza tym mogło paść jeszcze kilka bramek, m.in. w 13. min do siatki powinien trafić Piotr Kurbiel, ale - jak to napisano na portalu stomil.olsztyn.pl - w swoim stylu zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.
Kwadrans później Karol Żwir minął dwóch rywali, po czym znalazł się 16 m przed bramką, ale strzał kompletnie mu nie wyszedł.
Po przerwie nadal sporo się działo, lecz do siatki gospodarzy w końcu trafił pechowo obrońca KKS. Niestety, radość olsztynian trwała tylko cztery minuty, bowiem Wysokiński doprowadził do remisu.
Takim też wynikiem mecz się zakończył, tym samym Stomil już w 11 kolejnych meczach nie zaznał smaku porażki.

* Inne mecze 25. kolejki, sobota: Pogoń Siedlce - GKS Jastrzębie (15), Motor Lublin - Śląsk II Wrocław (17), Górnik Polkowice - Znicz Pruszków (13), Olimpia Elbląg - Lech II Poznań (16), Garbarnia Kraków - Wisła Puławy (15), Polonia Warszawa - Hutnik Kraków (17), Zagłębie II Lubin - Siarka Tarnobrzeg (15), Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca (15).