Coraz wyższe loty Sokoła

2022-10-31 11:00:00(ost. akt: 2022-10-30 20:25:06)
Radość w szatni Sokoła

Autor zdjęcia: archiwum klubu

III LIGA\\\ Coraz lepiej radzi sobie Sokół - w 14. kolejce w Ostródzie gospodarze wygrali aż 4:1 z Pelikanem. Kolejny punkcik do swego konta dopisała także Concordia, jednak elblążanie pozostali na ostatnim miejscu w tabeli.
* Sokół Ostróda - Pelikan Łowicz 4:1 (4:0)
1:0 - Kasprzyk (13), 2:0 - Kiełtyka (28), 3:0, 4:0 - Kasprzyk (39, 45 k), 4:1 - Łojszczyk (76)
SOKÓŁ: Florczak - Kwiencer, Porębski, Klimek, Pawluczuk, Kopacz, Święty, Furman (83 Skok), Kiełtyka, Mysiorski (61 Banul), Kasprzyk (87 Hołowczenko)

Sokół wygrał trzecie spotkanie z rzędu, a klasycznym hat-trickiem popisał się w sobotę Dawid Kasprzyk. Pierwsza bramka padła w 13. minucie - z prawej strony dośrodkował Łukasz Święty, piłkę na 11. metr zgrał Michał Kiełtyka, a idealną sytuację na gola zamienił Dawid Kasprzyk. W 29. minucie wspomniany Kiełtyka podwyższył prowadzenie, wykorzystując podanie Maksyma Kwiencera. Z kolei przy golu na 3:0 - znowu autorstwa Kasprzyka - bardzo ładną akcją popisał się Błażej Klimek. Czwarta bramka to rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Mysiorskim. Po zmianie stron goście zdołali strzelić jedynie honorowego gola.
- Bardzo dobra pierwsza połowa - ocenił Janusz Bucholc, trener Sokoła. - Zagraliśmy konsekwentnie, poza tym byliśmy stabilni oraz dobrze zorganizowani, co wynikało z pracy, jaką zespół wykonuje w środku tygodnia.

* Warta Sieradz - Concordia Elbląg 0:0

CONCORDIA: Matysiak - Akubardiia, Szawara, Spychka, Radczenko (86 Drewek), Bukacki, Rękawek (67 Nestorowicz), Jarzębski, Szmydt, Kopka, Miyamoto

Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej, więc był to dla nich mecz za sześć punktów. Warta od początku przejęła inicjatywę i prowadziła grę, ale brakowało jej skuteczności, więc utrzymywał się bezbramkowy remis. Na przykład w 34. min w dogodnej sytuacji gospodarze trafili jedynie w boczną siatkę elbląskiej bramki. Tuż przed przerwą wreszcie swoją szansę miała i Concordia, jednak będący w polu karnym rywali Łukasz Kopka nieczysto trafił w piłkę, w efekcie nie trafił też w światło bramki.
W drugiej połowie elblążanie odważniej ruszyli do przodu. Na bramkę strzelali Japończyk Yudai Miyamoto i Radosław Bukacki, niestety, bez efektów. Z kolei w 62. min świetną okazję do otwarcia wyniku miała Warta, ale po główce z 5 m Michalskiego znakomitą interwencją popisał się Matysiak.
Generalnie po przerwie wiele się działo na boisku, m.in. w 74 min Bukacki groźnie uderzył z dystansu, ale tuż przed końcem to ekipa z Sieradza mogła zadać decydujący cios, tak się jednak nie stało, ponieważ w elbląskiej bramce czujny był Matysiak, który obronił mocny strzał Mielczarka.
* Inne wyniki 14. kolejki: Błonianka Błonie - Lechia Tomaszów Maz. 0:1 (0:1), Ursus Warszawa - Pogoń Grodzisk Maz. 1:2 (1:1), Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0), Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 2:2 (0:2), Mławianka Mława - Unia Skierniewice 0:0, Legia II Warszawa - ŁKS II Łódź 0:7 (0:7), Pilica Białobrzegi - Olimpia Zambrów 4:2 (3:0).