Wygrana w czterech setach

2022-10-14 19:33:48(ost. akt: 2022-10-15 23:57:29)

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

PLUSLIGA SIATKARZY\\\ W piątkowym meczu 4. kolejki Indykpol AZS ograł LUK Lublin. Olsztynianie rozpędzali się powoli, ale już już się rozpędzili, to po drugiej stronie siatki w trzecim i czwartym secie nie było co zbierać.
* Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin 3:1 (22, -20 17, 15)
MVP: Averill (Indykpol AZS)

W pierwszej partii długo walka była bardzo wyrównana, ba, 20:19 prowadzili nawet goście, ale Butryn z zagrywki doprowadził do remisu, a po kolejnej udanej zagrywce olsztyński atakujący wykończył kontrę. Na tym nie koniec, bo po chwili Butryn popisał się kolejnym asem. 22:20 dla Indykpolu AZS!
Decydujący punkt zdobył Averill, zatrzymując blokiem Włodarczyka.

W drugim secie zespoły szły łeb w łeb do stanu 12:12. W tym momencie w ekipie gości na zagrywce pojawił się Wachnik. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem najpierw po dwóch jego serwisach olsztynianie nie byli w stanie wyprowadzić ataku, po czym lublinianin popisał się jeszcze dwoma asami z rzędu! LUK wygrywał 16:12 i tej przewagi już nie dał sobie wyrwać.

Niepowodzenie wyraźnie rozsierdziło siatkarzy Indykpolu AZS, którzy w dwóch następnych setach dzielili i rządzili na boisku, ostatecznie zaliczając drugi wygrany mecz w tym sezonie.

* Inne mecze 4. kolejki, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko–Biała 3:0 (18, 23, 20), Cerrad Czarni Radom - Stal Nysa 1:3 (-22, -21, 19, -25), Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1 (-23, 22, 21, 18), Ślepsk Suwałki - Projekt Warszawa 3:1 (22, -27, 20, 29), Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (-27, -21, -18); niedziela: Jastrzębski Węgiel - Aluron Warta Zawiercie (14.45 Polsat Sport), GKS Katowice - Barkom Lwów (17.30 Polsat Sport)