Ostatni sprawdzian Indykpolu AZS

2022-09-23 11:00:00(ost. akt: 2022-09-22 14:02:38)
Przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS spotkali się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem

Przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS spotkali się z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Niespełna tydzień pozostał do inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Siatkarze Indykpolu AZS prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery sparing.
Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 z Treflem). W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli drugie miejsce.
Tuż po zmaganiach w Suwałkach do olsztyńskiej drużyny dołączyli Joshua Tuaniga i Taylor Averill. – Po mistrzostwach świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy - przyznaje Tuaniga, nowy rozgrywający Indykpolu AZS.
Ostatnim przetarciem przed sezonem będzie turniej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie - oprócz Indykpolu AZS - zagrają: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK (sobota, godz. 14:30), a drugą parę tworzą drużyny z Warszawy i Suwałk. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11), a finał rozpocznie się o godz. 13.30.
- Oczywiście będziemy walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu – mówi Joshua Tuaniga. - Czas pracuje na naszą korzyść. Jestem już prawie wszyscy i ćwiczymy różne ustawienia. Poznajemy system, który przekazuje nam trener.

* Drugoligowy MOS Wola Tramwaje Warszawskie wygrał olsztyński memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka. Zespół ze stolicy zaliczył komplet zwycięstw - 3:1 z Centrum Augustów, 3:0 z AZS UWM Olsztyn i 3:0 ze Stoczniowcem Gdańsk. Drugie miejsce zajęli olsztynianie, którzy wygrali 3:2 z Augustowem i 3:0 ze Stoczniowcem.
Podczas weekendu AZS UWM weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Augustowie - poza gospodarzami wezmą w nim udział zespoły z Litwy i Łotwy.