Mecz z Projektem, czyli trzy szybkie sety

2022-03-28 19:00:00(ost. akt: 2022-03-28 19:19:01)

PLUSLIGA SIATKARZY\\\ W 25. kolejce Indykpol AZS bez najmniejszych problemów ograł w Iławie warszawski Projekt. W efekcie olsztynianie do Resovii tracą tylko punkt.
* Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa 3:0 (19, 21, 20)
INDYKPOL AZS: Firlej 2 pkt, Butryn 15, Poręba 5, Andringa 8, DeFalco 19, Averill 10, Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk, Jakubiszak 1
MVP: Firlej

Poniedziałkowy mecz w Iławie był bardzo ważny dla obu zespołów, bowiem jego wynik mógł mieć duże znaczenie dla układu tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej. Co prawda jeszcze niedawno olsztynianie mieli szansę nawet na czwarte miejsce, ale obecnie mogą jedynie wskoczyć na piątą pozycję. Też nieźle, ale by tak się stało, musieli wczoraj ograć warszawian i w ostatniej kolejce wygrać z Treflem, licząc, że jednocześnie Resovia straci punkty z Cuprum.
Wczorajszy mecz zaczął się od asa Petcovica i bloku na Butrynie, ale trzy kolejne punkty zdobył DeFalco, czwarty dołożył Butryn, a piąty bezpośrednio z zagrywki Poręba. Tak udany początek ustawił seta, bo olsztynianie regularnie punktowali, w efekcie po kolejnym udanym ataku Butryna było 17:10. Co prawda w końcówce goście zbliżyli się na trzy punkty (19:16), jednak na więcej już im Indykpol AZS nie pozwolił. W końcówce asa zaliczył Andringa, a seta zakończyła nieudana zagrywka Petcovica, który zagrał bardzo słabo, bo z dziewięciu ataków skończył... jeden.
W drugiej partii kibice oglądali wyrównaną walkę do stanu 15:15 - od tego momentu gospodarze zdobyli i trzy punkty z rzędu i już niezagrożeni spokojnie dociągnęli do mety.
Z każdą kolejną udaną akcją olsztyńskiego zespołu z rywali uchodziło siatkarskie życie, a że warszawianie słabiej atakowali i gorzej przyjmowali, a ich blok został w stolicy, więc wszystko wskazywało na to, że mecz potrwa tylko trzy sety. I tak też było, tym bardziej że do dobrej gry Indykpol AZS dołożył jeszcze asy Butryna, Andringi i dwa Averilla, w tym przy piłce meczowej.
Największą sensacją 25. kolejki była jednak porażka ZAKSY w Lubinie. Wicemistrzowie Polski wygrywali 2:1 w setach, ale dwie następne partie padły łupem siatkarzy Cuprum. W efekcie nowym liderem został Jastrzębski Węgiel, który w tym tygodniu zmierzy się z ZAKSĄ w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów (30 marca) oraz w ostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi (3 kwietnia).
* Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (22, -19, -22, 25, 11).