Kara za niewykorzystany rzut karny

2021-11-21 20:00:00(ost. akt: 2021-11-21 20:09:03)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

I LIGA PIŁKARSKA\\\ Olsztyńscy kibice liczyli jeśli nie na trzecie zwycięstwo z rzędu, to chociaż na dobry występ zakończony remisem. Nic z tego - w Głogowie Stomil przegrał z Chrobrym m.in. dlatego, że nie potrafi strzelać rzutów karnych.
* Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Turski (35), 2:0 - Piła (69)
STOMIL: Bąkowski - Remisz, Czajka, Simba Bwanga, Dampc - Żwir (76 Szramka), Reiman (84 Zych), Tecław (67 Spychała), Fundambu, Moneta - Mikita

Trener Adrian Stawski nie ma ostatnio komfortu, jeżeli chodzi o wyjściową jedenastkę, ponieważ ponownie nie mógł wystawić zwycięskiego składu z wyjazdowego meczu z Puszczą (2:0). Niestety, w Niepołomicach urazu stawu skokowego doznał Jonatan Straus, więc nie trenował przez cały tydzień. A że kilka dni temu do treningów po kontuzji wrócił Maciej Dampc, więc w tej sytuacji od razu wskoczył do podstawowego składu.
W 22. min Stomil powinien wyjść na prowadzenie, bo w polu karnym znalazł się Karol Żwir, ale jego uderzenie wyblokował Rafał Leszczyński. Piłka następnie spadła pod nogi Rafała Remisza, a ten nie trafił nawet w bramkę. Chwilę później strzał tego samego obrońcy został wybroniony przez bramkarza, a w 25. min Jakub Tecław z 30 m obił poprzeczkę.

Pięć minut później w polu karnym faulowany został Merveille Fundambu. Piłkę na 11. metrze ustawił Łukasz Moneta i... nie strzelił. Stomil w tym sezonie miał już cztery rzuty karnego i żadnego nie wykorzystał!

Niestety, w 35. min kolejny raz sprawdziła się piłkarska maksyma, która mówi, że niewykorzystane szanse się mszczą. I tak było w tym przypadku. Przed polem karnym zagapił się Beniamin Czajka, przepuścił piłkę, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Hubert Turski i zdobył gola dla gospodarzy.
Olsztynianie mogli doprowadzić do remisu 20 minut po przerwie, lecz strzał Patryka Mikity wybronił Leszczyński. A że niewykorzystane sytuacje (i tak dalej, i tak dalej...), więc w 69. min Dominik Piła z 25 m trafił prosto w okienko olsztyńskiej bramki. Krzysztof Bąkowski był bez szans...

* Inne wyniki 18. kolejki: Skra Częstochowa - Korona Kielce 1:4 (Mas 23 - Błanik 13, Podgórski 53, Szpakowski 64, Górski 90), Puszcza Niepołomice - GKS 1962 Jastrzębie 0:0, Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:0 (Sobczak 24), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Polkowice 4:0 (Scalet 8, 56, Biliński 76, Milašius 79), Miedź Legnica - Odra Opole 2:0 (Śliwa 69, Makuch 90 k), ŁKS Łódź - GKS Tychy 2:0 (Radaszkiewicz 20, Wolski 88), Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź (poniedziałek, g. 18); mecz Resovia - GKS Katowice został przełożony na 1 grudnia.