Przy Indykpolu AZS gdański Trefl nawet nie zipnął!

2021-01-31 19:31:25(ost. akt: 2021-01-31 20:40:56)
Najlepszy komentarz do ostatnich meczów Indykpolu AZS: trener Daniel Castellani pokazuje kciuk w górę

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Olsztyńscy siatkarze potwierdzili w niedzielne popołudnie zwyżkę formy z ostatnich dni: perfekcyjnie wykorzystali osłabienie Trefla, pokonując gdańszczan w Uranii po raz pierwszy od grudnia... 2016 roku! Ósemka jest już o krok...
* Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:0 (21, 21, 17)
INDYKPOL AZS
: Stępień (1 pkt), Andringa (9), Poręba (8), Schulz (16), Żaliński (4), Teriomienko (6), Gruszczyński (libero) oraz Schott (7), Woch
TREFL: Janusz, Reichert (7), Crer (8), Sasak (17), Lipiński (6), Urbanowicz (3), Olenderek (libero) oraz Pietruczuk (1), Kozub, Pruszkowski (libero), Zaleszczyk (1)
MVP: Jędrzej Gruszczyński (Indykpol AZS)

– Szczerze mówiąc, w ogóle nie patrzę na tabelę. Skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu, żeby prezentować dobrą siatkówkę i ostatnio nam to wychodzi. Trochę późno, ale mamy jeszcze parę kolejek i chcielibyśmy zadowolić naszych kibiców dobrą grą... – mówił przed meczem z Treflem Damian Schulz, atakujący olsztynian. No i to ostatnie się udało, bo Indykpol AZS na pewno zadowolił swoich kibiców, którzy zasiedli przed telewizorami: w 88 minut i w trzech setach rozprawił się z zawsze niewygodnym rywalem, co zdarzyło się w Uranii (zwycięstwo nad Treflem) po raz pierwszy od ponad czterech lat.

Ba, komplet punktów zdobyty w niedzielę sprawił, że ekipa trenera Daniela Castellaniego traci do czołowej ósemki już tylko jedno „oczko”! A z tym bezpośrednim rywalem do gry w play-offach, obecnie ósmym w tabeli GKS Katowice, olsztynianie jeszcze w tym sezonie nie grali... Żeby dopełnić tej wyliczanki: Indykpol AZS w ostatnich czterech meczach zdobył aż 10 punktów. Aż chciałoby się powiedzieć „Chwilo trwaj!”.

Trefl musiał sobie radzić w Olsztynie bez kontuzjowanych Mariusza Wlazłego i Bartłomieja Mordyla, a przecież jeszcze wcześniej wypadł mu ze składu Mateusz Mika.
Olsztynianie w każdym z setów zaczynali z wysokiego "c", odskakując na 8:3 w pierwszej i drugiej oraz 5:0 w trzeciej partii. I mimo że ambitnie walczący gdańszczanie odrabiali straty (20:20 w pierwszym, 16:16 w drugim secie), to w decydujących fragmentach więcej jakości w grze pokazywał Indykpol AZS. Różnicę robiła zwłaszcza postawa na zagrywce, bo – prezentujący zmienne, kierunkowe serwisy – gospodarze odrzucili od siatki rywala, nie pozwalając rozgrywającemu Trefla Marcinowi Januszowi na prowadzenie swojej gry. Podsumowując: już dawno olsztynianie nie wygrali meczu tak pewnie i... oby tak dalej.

W czwartek o g. 15 obie drużyny zmierzą się jeszcze raz, tym razem w Gdańsku.

>>> Wczoraj w Kędzierzynie dobiegła końca imponująca seria liderującej ZAKSY, która - po 19 zwycięstwach z rzędu - po raz pierwszy w tym sezonie znalazła pogromcę!

Inne mecze, 23. kolejka: Aluron Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:2 (23, -23, -21, 14, 15), Czarni Radom – Verva Warszawa 1:3 (-22, 22, -20, -17), GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3 (-23, 23, -19, 26, -9), Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:2 (20, -23, 23, -14, 10); zaległy z 10. kol.: ZAKSA Kędzierzyn – Resovia Rzeszów 2:3 (-19, -21, 17, 19, -14).
Spotkania Resovia – ZAKSA oraz Ślepsk – Skra Bełchatów przełożono na, odpowiednio, 3 i 10 lutego.