Stomil przegrał, ale tak "musiało" być...

2021-01-31 14:05:09(ost. akt: 2021-01-31 20:52:13)
Stomil przegrał na koniec zgrupowania w Siedlcach z Wisłą Puławy

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Pierwszoligowi piłkarze Stomilu na zakończenie obozu przygotowawczego w Siedlcach rozegrali sparing z III-ligową Wisłą Puławy. Trener olsztynian Adam Majewski postanowił od początku dać szansę piłkarzom, którzy mniej grali w ostatnich dwóch sparingach.
* Wisła Puławy – Stomil Olsztyn 4:2 (4:0)
1:0
– Paluchowski (3), 2:0 – Pielach (5), 3:0 – Bartosiak (32), 4:0 – Paluchowski (35), 4:1 – Kuświk (62), 4:2 – Spychała (82)
STOMIL: Kanclerz (46 Skiba) – Sierant (46 Bucholc), Tecław (46 Remisz), Szabaciuk (46 Byrtek), Mosakowski (46 Carolina), Jońca (46 Straus) – Dajnowski (46 Hinokio), Ogrodowski (46 Spychała), Szramka (46 Skrzypczak), van Huffel (46 Łuczak) – Szczutowski (46 Kuświk)

Adam Majewski postanowił od początku dać szansę piłkarzom, którzy mniej grali w ostatnich sparingach, a efekt był taki, że do przerwy Stomil przegrywał 0:4. W drugiej połowie na boisko wyszła teoretycznie pierwsza jedenastka Biało-niebieskich, przynajmniej na ten moment, no i obraz meczu się odmienił. Stomil zdołał strzelić dwa gole i ostatecznie olsztynianie przegrali ten sparing „tylko” 2:4.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jaką pracę wykonaliśmy podczas obozu – mówi Adam Majewski. – Obyło się bez kontuzji, co ma dla nas bardzo duże znaczenie. Widać, że cały czas robimy progres, ale oczywiście to nie jest ten moment, żeby forma była optymalna.
– To świadomy wybór, że w pierwszej połowie zagrała głównie młodzież. Chciałem, żeby „zderzyła się” z piłką seniorską – dodaje szkoleniowiec olsztynian. – No i to zderzenie było widać, bo przegrywaliśmy 0:4 do przerwy, z czego trzy gole straciliśmy po stałych fragmentach gry.

Przypomnijmy, że w trakcie obozu w Siedlcach Stomil zagrał też sparing z III-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki (4:1) oraz miał wartościowe przetarcie z mistrzem Polski Legią Warszawa (1:3). Teraz olsztynianie będą trenować na własnych obiektach. Początek rundy wiosennej w I lidze zaplanowano na ostatni weekend lutego.