KKS zdobył Płock!

2021-01-30 19:59:15(ost. akt: 2021-01-31 13:01:18)
Joanna Chełchowska (nr 7)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W sobotę w Płocku miejscowy Mon-Pol walczył z KKS o trzecie miejsce w tabeli I ligi. Po bardzo emocjonującym meczu jednym punktem wygrały olsztynianki, a na boisku dzieliła i rządziła Joanna Chełchowska.
* Mon-Pol Płock - KKS Olsztyn 67:68 (20:17, 20:16, 17:16, 10:19)
KKS: Marta Sztąberska 7, Agnieszka Gromadzińska 9, Joanna Chełchowska 21, Natalia Żukowska 4, Alicja Wawrzyniak 9, Karolina Giżyńska 4, Ksenia Woźniak 12, Jolanta Wichłacz 2

Po trzech minutach oraz rzutach Wichłacz i Wawrzyniak olsztynianki wygrywały 4:0, jednak gospodynie szybko się otrząsnęły i zaczęły budować przewagę (7:4, 12:8, 16:8), ale w końcówce pierwszej kwarty KKS częściowo odrobił straty.

Druga kwarta to znowu zacięta walka - Mon-Pol prowadził 28:20, ale po stu sekundach było zaledwie 30:29. Niestety, w końcówce znowu lepsze były koszykarki z Płocka, które w efekcie na przerwę zeszły z 7-punktową przewagą.

Po powrocie na boisko nadal lepiej grał Mon-Pol, któremu wystarczyły niewiele ponad dwie minuty, by odskoczyć na 13 oczek (46:33). Na tym nie koniec, bo pięć minut później gospodynie wygrywały już 57:40. W tym momencie sprawa zwycięstwa wydawała się już przesądzona, ale olsztynianki zaczęły trafiać za 3 punkty (Gromadzińska, Woźniak x 2).

Dzięki temu przed ostatnią kwartą zespół z Olsztyna przegrywał „tylko” 49:57. Po drugiej w tej części meczu trójce Gromadzińskiej straty zostały odrobione (61:61), ale sześć kolejnych puktów zdobyły, niestety, rywalki. W efekcie trzy minuty przed końcem KKS przegrywał 61:67, ale od tego był to już koncert jednego wykonawcy, czyli Chełchowskiej, która kolejno zdobyła 1, 2, 1, 1 i 2 punkty! Dwa ostatnie oczka kapitan KKS rzuciła 35 sekund przed końcem, więc rywalki miały jeszcze sporo czasu na odwrócenie losów spotkania, ale najpierw niecelnie rzuciły (piłkę w obronie zebrała... Chełchowska), po czym w kolejnej akcji straciły piłkę, którą przejęła oczywiście... Chełchowska!

* Inne wyniki 16. kolejki: AZS Uniwersytet Gdański - Polonia Warszawa 67:69, AZS Uniwersytet Warszawski - Basket SMS Aleksandrów Łódzki 81:52, Sokołów Podlaski - Top Market MKS Pruszków (10.02), SMS PZKosz Łomianki - Politechnika Gdańska II (11.02).