2020-12-19 19:47:38(ost. akt: 2020-12-21 11:07:47)

Indykpol AZS gra poniżej oczekiwań, ale i tak był lepszy od MKS Będzin.
* MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (-19, -23, -21)
INDYKPOL AZS: Stępień (2), Concepcion (7), Schulz (11), Teriomienko (9), Schott (13), Żaliński (15), Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Poręba
MVP: Ruben Schott

Pierwszy punkt zdobyli gospodarze, ale potem bardzo czujny był olsztyński blok, w efekcie Schultz, Żaliński i Schott wykańczali kolejne kontry. Olsztynianie szybko uzyskali czteropunktowe prowadzenie (5:1), jednak gospodarze powoli odrabiali straty. Po autowym ataku Żalińskiego Indykpol AZS wygrywał już jedynie 18:17, ale w końcówce goście z Olsztyna zagrali znacznie skuteczniej, a że Będzin miał duże problemy z przyjęciem zagrywki, więc musiał pogodzić się z porażką - decydujący punkt trochę niemrawym atakiem z szóstej strefy zdobył Żaliński.
A co do wspomnianego olsztyńskiego bloku, to w ten sposób Indykpol AZS zdobył trzy punkty, a poza tym miał jeszcze aż cztery wybloki.

W drugim secie mecz się wyrównał, ale przy stanie 13:13 dwa kolejne punkty olsztynianie zdobyli... blokiem na Farynie i Santanie. Jakby tego było mało, to po chwili Żaliński ponownie zablokował Santanę (17:14). Goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a seta zakończył Damian Schulz.

Trzecia partia zaczęła się dobrze dla gospodarzy (5:1), ale olsztynianie znowu postawili szczelny blok, odrzucili rywali od siatki i punktowali w kontratakach. Będzinianie mieli problemy z przyjęciem, więc dwoma asami popisał się Teriomienko (Indykpol AZS wygrywał 19:15). Set oraz mecz zakończyły zepsuta zagrywka Faryny.

* 18. kolejka: Ślepsk Suwałki - Aluron Zawiercie 0:3 (-24, -22, -17), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0 (17, 21, 22), Cuprum Lubin - GKS Katowice 2:3 (-24, 25, 23, -18, -13), Verva Warszawa - Jastrzębski Węgiel 2:3 (-21, -17, 17, 20, -9), Stal Nysa - Skra Bełchatów 3:0 (20, 22, 24), Resovia Rzeszów - Czarni Radom 3:0 (30, 22, 20).