W Ostródzie od 2:0 do 2:3

2020-12-17 14:20:56(ost. akt: 2020-12-17 14:21:52)
Rafał Siemaszko (Sokół Ostróda)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W zaległym meczu 16. kolejki II ligi Sokół Ostróda znowu w zadziwiających okolicznościach stracił komplet punktów.
* Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 2:3 (0:0)
0:1 - Siemaszko (54), 0:2 - Wolny (70), 1:2 - Głowacki (71), 2:2 - Reiman (75), 2:3 - Goncerz (90)
SOKÓŁ: Niezgoda - Zimmer, Wicki, Mazurowski (46 Zalewski), Dobosz - Andrzejczak, Brzuzy (88 Rugowski), Żwir, Gajda - Siemaszko (74 Łuczak), Wolny

W pierwszej połowie gospodarze wypracowali kilka okazji, ale gole padły dopiero po przerwie. Najpierw Siemaszko z 5 m dobił piłkę po strzale Brzuzego, a kwadrans później Wolny podwyższył na 2:0. Niestety, goście potrzebowali jedynie pięciu minut, by odrobić straty... W 80. min Sokół mógł ponownie odzyskać prowadzenie, lecz sędzia nie odgwizdał rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców Stali. Generalnie remis byłby sprawiedliwym wynikiem, ale sport - zwłaszcza piłka nożna - nie jest sprawiedliwy, więc tuż przed końcem goście zdobyli zwycięską bramkę.
Szkoda straconej szansy, bo ostródzianie mogli awansować na 5. miejsce w tabeli!