Stomil nie dał się koronawirusowi i zdobył Kielce!

2020-11-18 19:18:38(ost. akt: 2020-11-18 20:10:40)
W Kielcach Damian Byrtek (27) jako pierwszy trafił do siatki Korony

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Stomil na wyjeździe wygrał bardzo ważny mecz z Koroną, chociaż pojechał bez sześciu piłkarzy, bowiem aż pięciu z nich zaraziło się koronawirusem.
* Korona Kielce - Stomil Olsztyn 1:3 (0:2)
0:1 - Byrtek (23), 0:2 - Łuczak (41), 1:2 - Tzimópoulos (77), 1:3 - Hinokio (89)
STOMIL: Piotr Skiba (66 Vjačeslavs Kudrjavcevs) - Janusz Bucholc (83 Damian Sierant), Ingo van Weert, Damian Byrtek, Serafin Szota, Jakub Staszak - Koki Hinokio, Krystian Ogrodowski (71 Hubert Sadowski), Maciej Spychała, Sam van Huffel - Wojciech Łuczak (84 Skënder Loshi)

W Kielcach zabrakło: Roberta Kanclerza, Wiktora Biedrzyckiego, Juricha Caroliny, Jonatana Strausa, Grzegorza Kuświka oraz Jakuba Tecława, więc trener Adam Majewski miał niezły ból głowy podczas ustalania wyjściowej jedenastki.

Mimo eksperymentalnego składu olsztynianie nie ustępowali pola Koronie, która jeszcze nie tak dawno temu grała w Ekstraklasie. Mało tego, w 23. min Stomil objął prowadzenie, gdy po rzucie wolnym z prawej strony boiska do piłki najwyżej wyskoczył Byrtek, który mocnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.
W 77. min praktycznie z tego samego miejsca rzut wolny wykonali kielczanie i wyczyn Byrtka powtórzył Tzimópoulos! Ale że przed przerwą Łuczak najpierw zakręcił obrońcami, po czym walnął tuż przy słupku, więc Tzimópoulos jedynie zdobył kontaktowego gola.

Jednak od tego momentu Korona rzuciła się do desperackich ataków, zamykając stomilowców w ich polu karnym. I gdy wydawało się, że wyrównanie jest tylko kwestą czasu, olsztynianie tuż przed upływem regulaminowego czasu wyprowadzili kontrę, przy której mieli sporo szczęścia, bo w pewnym momencie stracili piłkę, ale szybko ją odzyskali, po czym Hinokio wpadł w pole karne, zrobił zwód i strzelił, piłka odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce! 3:1 dla Stomilu - takiej przewagi nie można już było roztrwonić, nawet biorąc pod uwagę fakt, że sędzia doliczył aż 12 minut. Był to efekt zderzenia Piotra Skiby z Wiktorem Długoszem. Obaj przez kilka minut nie podnosili się z boiska, a olsztyński bramkarz chyba nawet na moment stracił przytomność. Ostatecznie kielczanin podniósł się o własnych siłach, natomiast Skibę zniesiono na noszach, po czym natychmiast został odwieziony do szpitala.
W doliczonym czasie gospodarze mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale po strzale Tzimópoulosa piłka trafia w słupek!

* Inne środowe zaległe mecze, 8. kolejka: Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 1:0; 10. kolejka: Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0, Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 2:0, Radomiak Radom - ŁKS Łódź 1:0, Chrobry Głogów - Odra Opole 2:3.