Zwycięski sparing Indykpolu AZS

2020-09-04 18:21:18(ost. akt: 2020-09-04 18:23:53)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Piątkowy sparing z Cuprum Lubin zakończył się zwycięstwem 4:0 siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn.
Piątkowe spotkanie w hali Urania rozpoczęło się w samo południe. Trener Daniel Castellani do boju wysłał zespół w składzie: K. Droszyński, M. Poręba, J. Concepcion, R. Andringa, R. Schott, D. Schulz i J. Gruszczyński.

Przebieg pierwszych dwóch odsłon był bardzo podobny. Akademicy z Kortowa dość szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi (8:3 w pierwszym secie czy 16:10 w drugiej partii). W ekipie z Kortowa dobrze funkcjonowała zagrywka (8:4 w asach), a prym w ataku wiódł Damian Schulz (13 punktów w dwóch setach). Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS – 25:21. W drugim secie trener Castellani dokonał korekty na rozegraniu – Kamila Droszyńskiego zastąpił Przemysław Stępień. Również i ta odsłona zakończyła się wygraną gospodarzy – 25:19.

W trzecim secie argentyński szkoleniowiec Zielonej Armii dokonał kilku zmian. Na parkiecie zameldowali się m.in Dawid Woch, Wiktor Janiszewski czy Remigiusz Kapica. Akademicy lepiej przyjmowali od swoich rywali (52% dokładnego przyjęcia przy 51% dokładnego przyjęcia lubinian) oraz byli skuteczniejsi w ataku (45% do 40%). Obie partie zakończyły się więc zwycięstwem olsztynian (25:18,25:22), a w efekcie całe spotkanie – 4:0 dla Indykpolu AZS Olsztyn.