Indykpol AZS z Cuprum... zremisował

2020-09-04 10:09:44(ost. akt: 2020-09-04 10:12:58)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Tradycją stało się już rozgrywanie przedsezonowych sparingów na dystansie czterech setów, niezależnie od wyniku spotkania. Tak było również i w czwartkowe popołudnie, podczas sparingu Indykpolu AZS z Cuprum Lubin.
Trener Daniel Castellani od pierwszej piłki posłał do boju Kamila Droszyńskiego, Dimę Teryomenko, Mateusza Porębę, Wojtka Żalińskiego, Rubena Schott, Damiana Schulza i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Dwa pierwsze sety miały bardzo podobny przebieg. Akademicy z Kortowa dość szybko uzyskiwali kilka punktów przewagi (8:5 w pierwszym secie czy 16:12 w drugiej partii). Dobrze w ataku spisywał się m.in. Wojtek Żaliński (18 punktów w całym spotkaniu) czy Damian Schulz (17). Doliczając do tego dobrą grę w obronie oraz wykorzystane kontry, olsztynianie zwyciężyli odpowiednio 25:19 i 25:20.

W trzeciej i czwartej odsłonie czwartkowego sparingu role się odwróciły. Teraz to podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka przejęli inicjatywę. W ataku górowali Wojciech Ferens (20 punktów) i Ronald Jimenez (15). Akademicy nie odpuszczali i choć końcówki obu partii były wyrównane, to szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Cuprum – 28:26 i 25:23. Całe spotkanie zakończyło się więc remisem 2:2.