Piąta odsłona cyklu City Trail

2020-02-29 09:00:00 (ost. akt: 2020-02-27 17:07:56)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin/CITY TRAIL

W sobotę nad Jeziorem Długim odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu City Trail. Będzie to kolejna szansa na sprawdzenie się na pięciokilometrowej trasie, a zarazem okazja do miłego spotkania z biegowymi znajomymi.
Warto przypomnieć, że w klasyfikacji generalnej City Trail liczą się cztery najlepsze biegi. Aktualnie na prowadzeniu w generalce jest Konrad Nosarzewski, ale o wygraną nadal mają szansę powalczyć m.in. Bartek Osior, Paweł Pszczółkowski i Wiktor Kujawa. Natomiast wśród kobiet aktualnie lideruje Martyna Budziłek, ale tuż za jej plecami jest Magdalena Trzeciak. Uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe medale, odbędzie się w 1 kwietnia.

Każdy bieg City Trail to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km.

Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej piątego roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach City Trail Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.
- Cieszymy się, że cykl City Trail angażuje całe rodziny – od dorosłych przez najmłodszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportów będzie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna, to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala z Nationale-Nederlanden.

Harmonogram
Godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice kładki nad Jeziorem Długim)
Godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
Godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
Godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest blisko 60 000 zł. City Trail to dziesięć lokalizacji – poza Olsztynem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

md