Zwycięska dogrywka KKS Olsztyn

2020-01-13 21:19:04(ost. akt: 2020-01-13 21:39:18)
Natalia Żukowska (w środku) w przerwie meczu...

Autor zdjęcia: Lech Janka

W ostatnim meczu 14. kolejki I ligi koszykarek olsztynianki nie były faworytkami, a mimo to wygrały 87:82. O wyniku zadecydowała jednak dopiero dogrywka.
* KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 87:82 (15:18, 23:26, 16:21, 25:14, 8:3)

Wynik długo oscylował wokół remisu, jednak stopniowo przewagę osiągał Mon-Pol. Duża w tym była zasługa Lucyny Kotonowicz. Ostatecznie na przerwę olsztynianki zeszły z sześciopunktową stratą (38:44).
Niestety, w trzeciej kwarcie nie było lepiej, rywalki celnie rzucały za trzy punkty i przed ostatnią kwartą ich przewaga wzrosła do 11 punktów (65:54).
Tę część meczu rozpoczęły dwie dobre akcje Joanny Markiewicz, które dały olsztyniankom pięć punktów. KKS gonił wynik, chociaż wciąż miał wiele niecelnych rzutów. Mimo to cztery minuty przed końcem gospodynie przegrywały jedynie 71:73.
Wydawało się jednak, że mecz zakończy się wygraną Mon-Polu, jednak wtedy na rzut za trzy punkty zdecydowała się Natalia Żukowska. Oba zespoły na moment zamarły, obserwując lot piłki, która równo z końcową syreną wpadła do kosza!
W tej sytuacji o wyniku musiała rozstrzygnąć dogrywka, w której olsztynianki poszły za ciosem, dzięki czemu odniosły zwycięstwo, które może się okazać kluczowe w walce o pozostanie w I lidze.
25 stycznia olsztynianki zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa.