Było nerwowo, ale dobrze się skończyło

2019-02-01 10:13:28(ost. akt: 2019-02-01 10:40:17)
Z piłką Joanna Markiewicz (KKS)

Na zakończenie 17. kolejki I ligi koszykarek KKS Olsztyn w emocjonującym meczu trzema punktami ograł drugi zespół z Łomianek.
* KKS Olsztyn - SMS PZKosz II Łomianki 79:76 (27:24, 13:11, 20:21, 19:20)
KKS
: Marta Sztąberska 18, Joanna Markiewicz 22, Natalia Żukowska 5, Adrianna Kalinowska 4, Aleksandra Mońko 11, Ksenia Woźniak 19, Kamila Żukowska, Wiktoria Bałdyga

W pierwszej kwarcie olsztynianki, które były faworytkami, prowadziły już 9 punktami (24:15), ale po niecałych trzech minutach drugiej kwarty wygrywał już zespół z Łomianek (30:29). Olsztynianki szybko jednak zwarły szyki i po rzucie za trzy Marty Sztąberskiej ponownie objęły prowadzenie (34:31). Na początku trzeciej kwarty sytuacja się powtórzyła - zespół gości odrobił straty i wypracował niewielką przewagę (41:40, 43:42). Ale celne rzuty Natalii Żukowskiej, Kseni Woźniak, Joanny Markiewicz i Sztąberskiej pozwoliły KKS odskoczyć na 8 oczek (51:43). Niestety, nie na długo, bowiem po minucie czwartej kwarty był już remis 60:60. Na tym nie koniec, ponieważ po kolejnych 120 sekundach Łomianki wygrywały 67:64, a w połowie ostatniej kwarty nawet 69:65!
Końcówka należała jednak do olsztynianek, chociaż jeszcze ponad trzy minuty przed końcem traciły 5 punktów (67:72). Ostatnie sekundy to bezbłędna gra Markiewicz (5 wykorzystanych rzutów osobistych) oraz Aleksandry Mońko, która w ciągu 120 sekund rzuciła 7 punktów, w tym 5 ostatnich zdobytych przez KKS!