Porażka Stomilu Olsztyn w zaśnieżonych Suwałkach

2016-11-12 18:55:33(ost. akt: 2016-11-12 22:35:59)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Siedem punktów w trzech ostatnich spotkaniach — taki jest dorobek Stomilu. Olsztynianie wyszli ostatecznie z małego kryzysu, ale nie zamierzali na tym poprzestać. W sobotę celowali w wygraną z Wigrami w Suwałkach. Co wydarzyło się na boisku?
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:1

Skład Stomilu: Piotr Skiba, Arkadiusz Czarnecki, Piotr Klepczarek, Marcel Ziemann, Jarosław Ratajczak, Tomasz Wełnicki, Grzegorz Lech, Łukasz Jegliński, Tsubasa Nishi, Patryk Kun, Krzysztof Szewczyk

Skład Wigier: Hieronim Zoch, Frank Adu Kwame, Maciej Wichtowski, Rafał Remisz, Jakub Bartkowski, Rafał Augustyniak, Łukasz Wroński, Damian Gąska, Damian Kądzior, Kamil Zapolnik, Kamil Adamek

Pojechali po to, żeby wygrać i zdobyć kolejne ważne punkty. Co wydarzyło się w Suwałkach? Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla... gospodarzy. Już w trzeciej minucie po rzucie rożnym piłka wpadła wprost na głowę Rafała Augustyniaka, który bez problemu skierował ją do siatki. Wigry prowadziły 1:0 do 25. minuty, po czym zwiększyła się ich przewaga. Kądzior strzałem w prawy górny róg podwyższył prowadzenie na 2:0.

Na szczęście w pierwszej połowie Biało-niebieskim też udało się wpakować piłkę do bramki. Co prawda potrzeba było do tego rzutu karnego. Grzegorz Lech wykorzystał jedenastkę kierując futbolówkę w lewy dolny róg. Jak doszło do podyktowania karnego? Relacjonujący spotkanie komentatorzy wskazywali na spore zamieszanie w polu karnym Wigier, podczas którego prawdopodobnie Wichtowski dotknął piłkę ręką.

Stomil bardzo się ożywił po zdobytym golu, ale więcej nie udało się zdziałać. Pierwszą połowę wygrały Wigry 2:1.

W drugiej połowie emocji nie brakowało, ale obie drużyny nie mogły wstrzelić się w bramki. Po rzucie rożnym dla Wigier w 50. minucie do strzału głową doszedł Remisz i minimalnie się pomylił. Po szybkiej kontrze Szewczyk dostał świetne podanie od Nishiego, ale jego strzał był zaskakująco słaby, żeby pokonać Zocha. Do ostatnich minut spotkania akcja goniła akcję, olsztyniacy szukali gola na remis.

Skończyło się jednak beznadziejnie dla Stomilu. Biało-niebiescy przegrali 2:1 z drużyną, która nie wygrała żadnego meczu od dziewięciu kolejek...

***
Stomil był niepokonany od trzech kolejek: zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, pokonał 3:1 Bytovię Bytów i 1:0 MKS Kluczbork. Wigry z kolei w ostatnim czasie wypadły z rytmu — nie wygrały od dziewięciu (!!!) kolejek, notując w tym czasie cztery remisy i pięć porażek. A na zwycięstwo na własnym stadionie czekają od 28 sierpnia, kiedy w 6. kolejce rozgromiły Stal Mielec 6:0. Najlepszym strzelcem w ekipie z Suwałk jest Kamil Adamek (7 goli), w zespole Wigier grają byli piłkarze Stomilu: Janusz Bucholc i Rafał Remisz.