Puchar MŚ w Elblągu, a u nas...

2014-10-28 08:31:52(ost. akt: 2014-10-28 10:20:57)
Ten puchar zawita m.in. do Iławy i Olsztyna

Ten puchar zawita m.in. do Iławy i Olsztyna

Autor zdjęcia: Fot. fivb.org

Wczoraj Jerzy Mróz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, przywiózł z Warszawy główne trofeum niedawnego mundialu siatkarzy. Innymi słowy: puchar, który miesiąc temu Biało-czerwoni wznieśli do góry, świętując drugi w historii tytuł mistrzów świata!
Był już m.in. Górny Śląsk, była też Opolszczyzna, a od dzisiaj puchar mistrzostw świata 2014 zaczyna swoją "objazdówkę" po Warmii i Mazurach. Na pierwszy ogień idzie Iława, a konkretnie hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Niepodległości 11B. Jedno z dwóch najcenniejszych trofeów w historii polskiej siatkówki będzie można zobaczyć w holu głównym iławskiego obiektu, ale — uwaga! — tylko w godz. 8-9 (być może ten przedział czasowy uda się nieco "rozciągnąć"). Warto wybrać się dziś rano na Niepodległości, bo też i nie co dzień jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle tak cennej nagrody.

Po Iławie "własność" polskich mistrzów świata wyrusza w krótkie tournee po naszym województwie, gdzie zahaczy m.in. o Bartoszyce, Ełk, Giżycko, a także inne większe ośrodki. A skoro tak, to w tym "rozkładzie jazdy" nie mogło zabraknąć stolicy Warmii i Mazur. — Puchar siatkarskich mistrzostw świata "zawita" do nas na środowy mecz Indykpolu AZS z Jastrzębskim Węglem — informuje Marcin Zarębski, menedżer marketingu w olsztyńskim klubie. — To kolejny powód, żeby pojawić się tego dnia w Uranii. Przede wszystkim po to, żeby wesprzeć dopingiem swoją drużynę w kolejnym spotkaniu PlusLigi (godz. 18, Urania — red.). Ale też po to, żeby zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z najcenniejszym trofeum w światowej siatkówce. To nie lada gratka dla każdego kibica.

Przypomnijmy, że w sprzedaży są jeszcze bilety na jutrzejsze spotkanie z Jastrzębskim Węglem (w cenie 20 i 10 zł). A można je kupować w siedzibie klubu AZS w Kortowie (dziś w g. 7.30–15.30, w środę 7.30–14), w sklepie Olimp Sport na Starym Mieście (dziś 11–19, jutro 11–14), a od godz. 16 w dniu meczu już w Uranii.

Tymczasem wczoraj — a więc dokładnie w przeddzień 40. rocznicy zdobycia tytułu mistrza świata przez "złotą" drużynę Huberta Wagnera — prezydent RP Bronisław Komorowski uhonorował odznaczeniami państwowymi dziewięciu złotych medalistów niedawnego mundialu w Polsce, trenerów Stephane'a Antigę i Philippe'a Blaina, a także członków sztabu szkoleniowo-medycznego reprezentacji Polski. Złoty Krzyż Zasługi przyznano m.in. olsztynianinowi Mariuszowi Szyszce (rzecznik reprezentacji), a Brązowy — drugiemu trenerowi Indykpolu AZS Wojciechowi Janasowi.

pesŹródło: Gazeta Olsztyńska