Radość w Giżycku i Bartoszycach

2014-07-16 08:49:42(ost. akt: 2014-07-16 08:51:14)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Mamry Giżycko i Victoria Bartoszyce ostatecznie utrzymały się w IV lidze, zaś z obu grup V ligi spadły tylko kluby z ostatnich miejsc — oto postanowienia zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
Mamry utrzymały się dzięki fuzji Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i Barkasu Tolkmicko. Dzięki niej Dwręca zajmie miejsce w III lidze, a w V lidze zagrają rezerwy Barkasu. Z kolei Victoria pozostanie w IV-ligowym gronie zawdzięcza... spadkowi z II ligi Olimpii Elbląg, bo przez to z IV ligą musiały się pożegnać, bez względu na zajęte miejsce, elbląskie rezerwy. Przepisy PZPN mówią bowiem, że dla klubów III ligi drugie drużyny mogą grać co najwyżej w klasie okręgowej. Co prawda działacze Olimpii zastanawiali się nad złożeniem wniosku o możliwość pozostania w IV lidze (związek wojewódzki mógłby wyrazić na to zgodę), ale ostatecznie tego nie zrobili.

Dzięki temu, że w IV lidze pozostały Mamry i Victoria, to z klasy okręgowej spadły ostatecznie tylko drużyny, które w obu grupach zajęły ostatnie miejsca. Utrzymały się w niej więc Kłobuk Mikołajki i Concordia II Elbląg.

Zarząd związku zajmował się także najniższymi klasami rozgrywkowymi. Najważniejsza decyzja to odrzucenie wniosku ITR Iława (spadkobierca Jezioraka) o grę w klasie A i umieszczenie go w klasie B. Już kilka tygodni wcześniej postanowiono także, że od nowego sezonu z klas A i B awanse uzyskają nie tylko mistrzowie, ale i wicemistrzowie poszczególnych grup. Ma to wpłynąć na podniesienie atrakcyjności rozgrywek.

kwk


Źródło: Gazeta Olsztyńska