Sportowy festyn z okazji Turnieju Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej"

2014-06-05 19:23:32(ost. akt: 2014-06-05 19:26:42)
Trening piłkarski, podziwianie w akcji drużyny futbolu amerykańskiego i klubu szermierczego, spotkania z lekkoatletami i wiele innych. Słowem, atrakcji podczas festynu dla najmłodszych na stadionie w Kortowie będzie mnóstwo. Będzie kolorowo, ale przede wszystkim sportowo!
Festyn sportowo-rekreacyjny dla maluchów organizujemy przy okazji Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Impreza odbędzie się drugiego dnia rozgrywek — 15 czerwca (niedziela) w godz. 11-15 na płycie stadionu w Kortowie. Dla dzieciaków mamy jeszcze inne atrakcje.

Zawody są piłkarskie, więc na festynie nie może zabraknąć piłkarzy. Najmłodszych do sportowej aktywności zachęcą zawodnicy i trenerzy grup młodzieżowych Stomilu Olsztyn. — Trenerzy przygotują specjalny trening dla dzieci, będzie naprawdę fajnie. Zapraszamy! — zachęca Emil Wojda, dyrektor ds. marketingu w Stomilu Olsztyn.
Założyliśmy sobie, że festyn będzie sportowo-rekreacyjny. A więc imprezy nie może zdominować wyłącznie piłka nożna. Kto nas jeszcze odwiedzi?

Bardzo ucieszył nas fakt, że zaproszenie przyjęła drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers. Zawodnicy byli obecni podczas zeszłorocznego Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską”. I zrobili furorę. — Przyjdziemy i pokażemy dzieciakom, na czym polega ten sport. To będzie dla nas wielka frajda! — mówi Mateusz Sztomberski, kapitan Olsztyn Lakers.

To oczywiście nie wszystko. Na festynie pojawią się jeszcze piłkarze ręczni z klubu Szczypiorniak Olsztyn, którzy zapoznają dzieciaków z technikami swojej dyscypliny. Z kolei zawodnicy z olsztyńskiego klubu szermierczego Hajduczek zaprezentują pokaz. I jesteśmy pewni, że zainteresowanie będzie ogromne, ponieważ takie samo było podczas Pożegnania Lata.

Czekacie na więcej? To bardzo dobrze! Na stadion przybędą także nasi lekkoatleci, a niektórzy nawet przybiegną. A dokładnie maratończyk Paweł Pszczółkowski. — Tego dnia będę uczestniczył w biegu w Olsztynie. Jak tylko go skończę, to pobiegnę do domu, wezmę prysznic, przebiorę się i przybiegnę na festyn — stwierdza Paweł. Nasze zaproszenie przyjął także Ryszard Szparak, lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 400 m przez płotki, oraz olimpijczyk z Moskwy w 1980 roku.

Poszczególne treningi i pokazy odbywać się będą w różnych częściach kortowskiego stadionu. Każde dziecko, które weźmie udział w festynie, otrzyma specjalny certyfikat. Jak wspominaliśmy będą też inne atrakcje, m.in. dmuchana zjeżdżalnia i wata cukrowa. Wręczymy także 200 kolorowych balonów, bo kolorowo być musi — w końcu to festyn dla dzieciaków!

mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska