K.S.F. Lorus Olsztyn: Po cichu liczymy na dobry wynik

2014-05-29 12:51:26(ost. akt: 2014-05-29 17:58:20)
Przez dwa turniejowe dni walka na boiskach w Kortowie będzie niezwykle zaciekła. Ale spokojnie, nad bezpieczeństwem IV Turnieju Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej" czuwać będą m.in. ratownicy medyczni z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK.
Turniej odbędzie się 14 i 15 czerwca w Kortowie. Boiska udostępnił nam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
W kategorii open w naszym turnieju weźmie udział drużyna K.S.F. Lorus z Olsztyna. Będzie to ich debiut. — Wynajmujemy halę do grania od kilku lat. Przeczytaliśmy informację o turnieju w "Gazecie Olsztyńskiej", później spotkaliśmy się z chłopakami i zebraliśmy grupę, która chciała wystąpić w rozgrywkach — mówi Mateusz Turowski, kapitan zespołu. I dodaje: — Przedział wiekowy w naszej drużynie wynosi od 22 do 40 lat, ale o formę i kondycję jesteśmy spokojni. Zobaczymy, jaką formą wykażą się inni piłkarze. Po cichu liczymy na dobry wynik, ale wygrana nie jest najważniejsza.

W naszej imprezie faktycznie liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Jednak również będzie o co powalczyć. Podobnie, jak rok temu firma R-GOL dla piłkarzy drużyn, które zajmą miejsca od I do III, ufunduje cenne sportowe nagrody. Fundatorem nagród jest również m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Najlepsze ekipy otrzymają ponadto puchary i medale, których sponsorem jest Urząd Marszałkowski w Olsztynie. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy piłkarz otrzyma dyplom udziału. Statuetkami wyróżnimy także najlepszych zawodników ze wszystkich kategorii (1995, 2000, 2003 i open) dla: najlepszego strzelca, zawodnika oraz bramkarza.
Specjalne certyfikaty otrzyma także każde dziecko, które weźmie udział w festynie sportowo-rekreacyjnym, który drugiego dnia turnieju (15 czerwca w godz. 11-15) odbędzie się na płycie udostępnionego nam przez UWM stadionu w Kortowie. Przypominamy także, że czekamy na deklaracje udziału od drużyn, które zostały zapisane do turnieju.

Mateusz PrzyborowskiŹródło: Gazeta Olsztyńska