Lista rezerwowych to nie fikcja!

2014-05-28 10:33:40(ost. akt: 2014-05-28 10:37:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

We wtorek przed południem do siedziby naszej redakcji przyjechały statuetki dla najlepszych strzelców, piłkarzy i bramkarzy IV Turnieju Dzikich Drużyn 2014. Najlepsze drużyny otrzymają także puchary, medale i cenne nagrody, a każdy piłkarz pamiątkowy dyplom. Zawody odbędą się 14 i 15 czerwca.
Statuetki otrzyma dwunastu zawodników z czterech kategorii wiekowych, a dokładnie najlepsi strzelec, piłkarz i bramkarz. Oprócz tego zespoły, które zajmą miejsca od I do III, otrzymają puchary i medale, których fundatorem jest Urząd Marszałkowski.

To nie wszystko, ponieważ drużyny, które wskoczą na podium, otrzymają również sportowe nagrody. Nie zdradzimy, co znajdzie się w torbach, zapewniamy jednak, że nagrody będą cenne! Ich sponsorem jest firma R-GOL. Fundatorem nagród jest także m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Od ponad tygodnia nie ma już wolnych miejsc do IV Turnieju Dzikich Drużyn 2014 „Gazety Olsztyńskiej”. Informowaliśmy już, że mimo to można zapisywać się na listę rezerwową. O tym, że wpisanie się na nią wcale nie oznacza braku szansy na udziału w zawodach, przekonała się drużyna dziewcząt z Olsztyna.

W kategorii 2003 i młodsi z udziału w naszym turnieju zrezygnował zespół UKS Dwójka Nidzica. — Musimy zrezygnować, bo w tym samym dniu odbywa się półfinał Orlików Żaków. Mam nadzieję, że któraś z drużyn z listy rezerwowej będzie zadowolona z udziału w turnieju — mówi Andrzej Czarnecki, prezes UKS Dwójka Nidzica.
W ich miejsce została wpisana właśnie olsztyńska drużyna dziewcząt. — Dziewczyny bardzo się ucieszyły, że będą mogły zagrać w waszym turnieju — mówi Piotr Dylewski, tata jednej z piłkarek i opiekun zespołu. Większość piłkarek to uczennice SP 22. — Na razie drużyna nie ma nazwy, ale jeżeli dziewczyny ją wymyślą, to uzupełnimy dokumentację — wyjaśnia pan Piotr. Jednak naszym zdaniem Dziewczyny Bez Nazwy też brzmi fajnie.
A więc zachęcamy was do wpisywania się na listę rezerwową (na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy. Możecie to zrobić, wysyłając e-mail na: turniej@gazetaolsztynska.pl, w treści wpisując nazwę drużyny i kategorię wiekową, imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna oraz telefon kontaktowy. I jeżeli któraś z drużyn zrezygnuje z udziału w turnieju, w jej miejsce zostanie wpisana każda kolejna z listy.

Przypominamy także, że czekamy na deklaracje udziału. Te możecie pobrać ze strony gazetaolsztynska.pl/turniej i dostarczyć je do nas: osobiście do siedziby redakcji przy ul. Partyzantów 71, pocztą tradycyjną lub elektroniczną na turniejową skrzynkę (w treści skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji).

Turniej odbędzie się 14-15 czerwca na boiskach w Kortowie, dzięki wsparciu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pierwszego dnia zawodów murawę opanują piłkarze z roczników: 1995 i młodsi, 2000 i młodsi i 2003 i młodsi (w sumie 48 drużyn). Drugiego dnia o zwycięstwo powalczą 24 amatorskie drużyny z kategorii open. To oznacza, że przez dwa dni w samym sercu studenckiego kampusu w piłkę zagra ponad pół tysiąca osób!
A to jeszcze nie wszystko, ponieważ do tej liczby trzeba dodać dzieci i ich rodziców, którzy wezmą udział w festynie sportowo-rekreacyjnym. Ta towarzysząca turniejowi impreza odbędzie się drugiego dnia rozgrywek (15 czerwca) w godz. 11-15 na płycie głównej stadionu w Kortowie.

Maluchów do aktywności namówią przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych, m.in. piłkarze i trenerzy Stomilu Olsztyn, drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers oraz piłkarze ręczni z klubu Szczypiorniak Olsztyn. — Bardzo dziękujemy za zaproszenie, z przyjemnością odwiedzimy dzieci podczas festynu. Fajnie, że piłkarskiego turnieju nie zdominuje jedynie piłka nożna — mówi Konstanty Targoński, prezes Szczypiorniaka.

Mateusz Przyborowski
Źródło: Gazeta Olsztyńska