W środę poznamy finalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski

2014-05-28 08:07:42(ost. akt: 2014-05-28 09:13:05)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W środę zostaną rozegrane mecze 1/2 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. W Dobrym Mieście rewelacyjny DKS powalczy o finał z Płomieniem Ełk (godz. 17), natomiast w Ostródzie Sokół podejmie Motor Lubawa (g. 18).
Czwartoligowiec z Dobrego Miasta w ćwierćfinale wyeliminował wicelidera III ligi MKS Korsze i na tym nie zamierza poprzestać. — Znów gramy z mocnym trzecioligowcem, ale tanio skóry nie oddamy — mówi Michał Włodarski, trener DKS-u. — Dla mnie i chłopaków jest to fajna przygoda. Liczę, że postawimy się Płomieniowi, lecz pamiętamy, że w sobotę mamy bardzo ważny mecz ligowy ze Startem Nidzica (DKS walczy o utrzymanie — red.) — podkreśla szkoleniowiec.
Dodajmy, że drużyna z Dobrego Miasta w sezonie 1974/75 zdobyła wojewódzki PP, natomiast Płomień po raz pierwszy zagra w półfinale.

W innym meczu grający jak z nut Sokół zmierzy się z Motorem. W piątek podopieczni Wojciecha Tarnowskiego rozbili u siebie zespół z Lubawy 4:0 i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zostali mistrzem III ligi. W Ostródzie są przekonani, że ich pupile wywalczą podwójną koronę. Z kolei w Lubawie liczą, że Motor przede wszystkim utrzyma się w lidze. — Liga jest ważna, ale to jest półfinał, więc nikt nie będzie się oszczędzał. Zagramy w najmocniejszym składzie — zapewnia Krzysztof Malinowski z Motoru.

Smaczku konfrontacji dodaje fakt, że w Lubawie gra pięciu byłych zawodników Sokoła, natomiast w sezonie 2008/09 Motor pod wodzą Wojciecha Tarnowskiego wywalczył historyczny awans do III ligi. Zespół z Ostródy zdobył puchar w sezonie 2011/12 (w finale Sokół pokonał Olimpię 2004 Elbląg 3:1). Motor po raz pierwszy zagra w półfinale (w tej edycji lubawianie wyeliminowali m.in. GKS Wikielec, poprzedniego zdobywcę pucharu).

Rut


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. przemek #1405178 | 213.158.*.* 28 maj 2014 13:16

    Finał taki; Sokół Ostróda -DKS Dobre Miasto, oczywiście na stadionie jedynym w regionie który się do tego nadaje, chyba nie muszę pisać gdzie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz