Została już tylko lista rezerwowa

2014-05-20 13:25:47(ost. akt: 2014-05-21 12:02:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Miejsca we wszystkich kategoriach Turnieju Dzikich Drużyn są już zapełnione. Tym, którzy nie zdążyli się zapisać, zostaje już tylko lista rezerwowa. Teraz czekamy na potwierdzenie zgłoszeń. A 10 czerwca na stadionie Stomilu rozlosujemy grupy.
72 ekipy wezmą udział w tegorocznym IV Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. I od wczoraj tyle właśnie zespołów się zapisało. Ostatnie wolne miejsce (w kategorii 2000 i młodsi) czekało kilka dni. Tę szansę wykorzystał zespół FC Klewki.

Oczywiście wszystkie chętne drużyny wciąż mogą się zapisywać na listy rezerwową. Aby zgłosić zespół, należy wysłać e-mail na adres turniej@gazetaolsztynska.pl, a w jego treści podać nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko pełnoletniego opiekuna oraz telefon kontaktowy.

Jeżeli któraś z drużyn zrezygnuje z udziału w turnieju, w jej miejsce zostanie wpisana kolejna z listy.
Przypominamy również, że warunkiem uczestnictwa w zawodach jest pobranie z naszej strony gazetaolsztynska.pl/turniej deklaracji udziału. Rozpoczęliśmy już weryfikację deklaracji, jednak jeszcze nie wszystkie drużyny dostarczyły je do nas. A możecie to zrobić w następujący sposób: osobiście do siedziby redakcji przy ul. Partyzantów 71, pocztą tradycyjną lub elektroniczną (e-mail na turniejową skrzynkę, a w treści skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji).

Podobnie jak rok temu dzięki wsparciu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego IV Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” odbędzie się w samym sercu studenckiego kampusu, czyli na boiskach w Kortowie. Profesor Ryszard Górecki, rektor UWM, wspomina, że w czasach, kiedy chodził do szkoły podstawowej i liceum, w piłkę nożną grał bardzo często. Dzisiaj mecze piłkarskie również ogląda, ale jest także zwolennikiem siatkówki i tenisa. — Organizacja Turnieju Dzikich Drużyn to bardzo fajna inicjatywa, ale także duży sukces Gazety. W zawodach weźmie udział przecież ponad pięciuset młodszych i starszych piłkarzy — podkreśla prof. Górecki. — Dlatego też cieszę się, że w tym roku po raz kolejny zawody odbędą się na naszych piłkarskich obiektach. Te rozgrywki to zachęcenie młodzieży do aktywności sportowej, a nie do siedzenia w domu przed komputerem.

— Cieszę się, że mogę wesprzeć tak ciekawą i wybitną inicjatywę jaką jest Turniej Dzikich Drużyn, zwłaszcza że uczestniczą w niej nie tylko dzieci z większych miast — mówi Edmund Borawski, prezes Mlekpolu, sponsora turnieju. — Uważam, że organizowanie wydarzeń sportowych, w których uczestniczą dzieci z małych miejscowości, szczególnie ze wsi, jest bardzo ważne i potrzebne. Promocja sportu to zarazem kształtowanie odpowiednich postaw u młodych ludzi, danie szansy zrobienia czegoś więcej, młody człowiek nabiera pewności i wiary we własne siły, a na końcu jest potrzeba odniesienia sukcesu. Wszystkim nam powinno na tym zależeć. Mówię to jako polityk i przedsiębiorca oraz człowiek pochodzący ze wsi. Doskonale wiem na własnym przykładzie, jak trudy jest start chłopaka z małej miejscowości i dlatego ważna jest pomoc na starcie. Jako Mlekpol sponsorowaliśmy w swoim czasie drużynę siatkówki AZS, która wtedy występowała pod nazwą Mlekpol AZS Olsztyn. Sport amatorski, a zwłaszcza w grupie dzieci i młodzieży, zasługuje na równie mocne, a może nawet mocniejsze wsparcie. Życzę wszystkim młodym piłkarzom występującym na turnieju kariery na miarę Roberta Lewandowskiego czy legendarnych orłów Kazimiera Górskiego. Z dużym zainteresowaniem będę śledził osiągnięcia naszych młodych zawodników. A trud, zmagania i sukcesy uczcimy szklanką jogurtów milko lub maślankami mrągowskiej, wedle uznania lub preferencji. Postaram się osobiście, mimo moich licznych obowiązków, uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Tegoroczny turniej potrwa dwa dni. Pierwszego dnia zawodów, czyli 14 czerwca, o tytuł najlepszej dzikiej drużyny powalczą piłkarze w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi.

Drugi dzień naszej imprezy (15 czerwca) zostanie podzielony na dwie części. Po pierwsze, na kortowskich boiskach, również od godz. 9, swoje umiejętności zaprezentują zespoły z kategorii open. Po drugie, w godz. 11-15 na płycie głównej stadionu odbędzie się sportowy festyn dla najmłodszych.
Podczas festynu odwiedzą nas piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy tydzień przed naszymi zawodami, a dokładnie 7 czerwca, meczem na stadionie przy al. Piłsudskiego z Górnikiem Łęczna zakończą sezon w I lidze. To jeszcze nie wszystko. Oprócz piłkarzy swoją obecność na festynie zapowiadają także trenerzy młodzieżowych grup Stomilu, którzy przeprowadzą trening z dzieciakami.

A że festyn będzie sportowy, to nie może zostać zdominowany przez piłkę nożną. Najmłodszych do aktywności zachęci także m.in. drużyna futbolu amerykańskiego Olsztyn Lakers. Zawodnicy gościli m.in. podczas ubiegłorocznego Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską”.

Losowanie turniejowych grup odbędzie się 10 czerwca na stadionie Stomilu Olsztynie. Podobnie, jak rok temu, nagrody dla piłkarzy ufunduje firma R-GOL. Nagrody ufunduje również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Mateusz Przyborowski


Źródło: Gazeta Olsztyńska