Wojewódzki Puchar Polski. Kto awansuje dalej?

2014-05-20 15:40:57 (ost. akt: 2014-05-20 15:42:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

We wtorek i w środę na Warmii i Mazurach zostaną rozegrane ćwierćfinały wojewódzkiego Pucharu Polski. Już dzisiaj (wtorek - red.) o godz. 18 lider III ligi, Sokół Ostróda podejmie swojego ligowego rywala Barkasa Tolkmicko (7. miejsce w tabeli).
Ostródzianie grają jak z nut — wygrali aż siedem meczów o punkty z rzędu (bramki 21:4!) i powoli przymierzają się już do baraży o drugą ligę. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego są faworytem tego spotkania, tym bardziej że drużyna z Tolkmicka boryka się ze sporymi problemami finansowymi i kadrowymi. Wystarczy wspomnieć, że w sobotę Barkas nie pojechał na ligowy mecz do Korsz, a przed dwoma tygodniami zrezygnował z wyjazdu do Łomży.

— Na razie dziesięciu zawodników zadeklarowało, że zagra z Sokołem — informuje Zbigniew Rutkowski, kierownik drużyny z Tolkmicka. — Mamy praktycznie samych studentów w zespole, a że teraz jest sesja egzaminacyjna, więc mamy problem. Liczę, że jednak zbierzemy tych kilkunastu chłopaków i zagramy w miarę przyzwoite zawody — podkreśla Zbigniew Rutkowski. Dodajmy, że jesienią w spotkaniu o punkty Sokół pokonał w Ostródzie Barkasa 3:0, a w wiosennym rewanżu było 0:0.

Pozostałe mecze — a więc Olimpii Olsztynek z Szynaką Motorem Lubawa, Mamr Giżycko z Pagedem-Sklejką Płomieniem Ełk oraz DKS Dobre Miasto z MKS Korsze — zostaną rozegrane w środę o godz. 17.

Rut


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.