Duże zainteresowanie naszym turniejem

2014-05-05 14:14:30(ost. akt: 2014-05-21 12:04:04)
— Przed turniejem zrobimy kilka treningów, żeby się ograć — zapowiada Marcin Rudnicki, opiekun zespołu FC Debeściaki z Olsztyna, który wystąpi na turnieju w kategorii rocznik 2003. Przypominamy także, że drugiego dnia odbędzie się festyn sportowy dla dzieci.
Zgłoszenia do IV Turnieju Dzikich Drużyn przyjmujemy od zalediwe 10 dni, a już ponad połowa miejsc jest zajęta. Dlatego radzimy: nie zwlekajcie z zapisami, bo odbywają się według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.
W przypadku zapełnienia danej kategorii wiekowej zostanie stworzona lista rezerwowa. Jeśli któraś drużyna zrezygnuje z udziału w turnieju, w jej miejsce zostanie wpisana kolejna z listy rezerwowej.
Ekipę możecie zgłosić, wysyłając e-mail na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl (w treści należy podać nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna oraz numer kontaktowy).

Z naszej strony gazetaolsztynska.pl/turniej musicie także pobrać deklarację uczestnictwa. Dostarczyć można je: osobiście do redakcji przy ul. Partyzantów 71, pocztą tradycyjną albo e-mailem na turniejową skrzynkę (w treści e-maila skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji).

Turniej odbędzie się 14 i 15 czerwca na boiskach w Kortowie. Pierwszego dnia na murawę wybiegną młodzi piłkarze z roczników: 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi (po 16 drżyn w każdej kategorii). Swoje umiejętności zaprezentują m.in. FC Debeściaki z Olsztyna (kategoria 2003). — Mój syn Kuba, który jest kapitanem, kiedy zapytałem, jak nazwać drużynę, odpowiedział: jesteśmy debeściaki! Tak powstała nazwa — mówi Marcin Rudnicki, opiekun.

W ekipie zagrają koledzy ze szkoły Kuby. — Chłopcy nie są ze sobą zgrani. Spotkają się na waszym turnieju, ale przed nim na pewno zorganizujemy kilka treningów. Najważniejsze jednak jest to, żeby pograć i dobrze się bawić. Od innych piłkarzy również można się będzie czegoś nauczyć — stwierdza pan Marcin. — Zza linii bocznej będę wspierał drużynę, ale wiem, że na turniej przyjdą rodzice i pewnie mnie przekrzyczą w dopingowaniu swoich pociech.

Drugiego dnia o zwycięstwo powalczą zawodnicy z kategorii open. Wystąpią 24 zespoły, a miejsc zostało już kilka. Podobnie jak rok temu, 15 czerwca zagrają Cwaniaki z PKS-u. Piłkarze to znajomi, bo prawie każdy z nich mieszka na Zatorzu. Minimum raz w tygodniu grają na orliku.

— Przedział wiekowy w naszej drużynie to 20-26 lat — mówi Łukasz Rusinkowski, piłkarz Cwaniaków i LKS Spręcowo (B klasa). — Rok temu nie wyszliśmy z grupy. W tym roku będzie lepiej.

Przypominamy także, że w czasie, kiedy siódme poty wylewać będą piłkarze w kategorii open, na głównej płycie boiska w Kortowie maluchów zaprosimy na festyn. Oczywiście sportowy. Odwiedzą nas m.in. futboliści amerykańscy z klubu Olsztyn Lakers oraz piłkarze i trenerzy Stomilu Olsztyn.

Jeżeli macie pytania, piszcie do nas na turniejowy adres e-mail. Sponsorem IV Turnieju Dzikich Drużyn jest Galeria Warmińska. Partnerami naszej imprezy są Stomil Olsztyn, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Urząd Marszałkowski.

Mateusz Przyborowski


Źródło: Gazeta Olsztyńska