Turniej Dzikich Drużyn Gazety Olsztyńskiej. Coraz mniej miejsc

2014-04-30 11:04:00(ost. akt: 2014-05-21 12:04:13)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tegoroczna Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” zostanie podzielony na dwie części. Pierwszego dnia (14 czerwca) odbędzie się turniej dla piłkarzy roczników 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi (po 16 drużyn w każdej kategorii). Drugiego dnia powalczą ekipy z kategorii open. I tu niespodzianka! W tym roku dla maluchów nie organizujemy turnieju, ale sportowy festyn. Oczywiście na płytę kortowskiego boiska zapraszamy również trochę starszych.
Będzie futbol amerykański
Już dzisiaj możemy wam zdradzić pierwszą gwiazdę festynu. Będą nimi futboliści z klubu Olsztyn Lakers. — Z wielką przyjemnością przyjdziemy i pokażemy dzieciakom, na czym polega ten sport — mówi Mateusz Sztomberski, kapitan Olsztyn Lakers.

Futbolista wspomina ubiegłoroczne Pożegnanie Lata „Gazety Olsztyńskiej”, które odbyło się na terenach rekreacyjno-sportowych na os. Generałów. Wtedy zainteresowanie treningiem z naszymi futbolistami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. — Kilka osób po Pożegnaniu Lata przyszło na nasz trening. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie minimum taka sama. No i może ktoś znowu złapie bakcyla — stwierdza kapitan Olsztyn Lakers.
Na festynie do sportowej aktywności zachęcać będą także piłkarze i trenerzy Stomilu Olsztyn oraz przedstawiciele innych dyscyplin sportowych. Jakich? O tym napiszemy już wkrótce.

Jest jeszcze dużo miejsc
Do tegorocznego Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” zgłosiły się do tej pory 24 drużyny (stan na wczoraj na godz. 15). Ale spokojnie, ci, którzy nie przysłali jeszcze do nas e-maila i nie zapisali swojej ekipy, mają dużo czasu.

Powód jest prosty. W naszych zawodach mogą wziąć udział aż 72 drużyny. Co oznacza ni mniej, ni więcej, że 14 i 15 czerwca na boiskach w Kortowie swoje umiejętności zaprezentuje nawet 700 zawodników!
Sponsorem IV Turnieju Dzikich Drużyn jest Galeria Warmińska. Partnerami naszej imprezy są Stomil Olsztyn, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Urząd Marszałkowski.

Pobierz i dostarcz deklarację
Jak zgłosić drużynę? Wyłącznie wysyłając e-mail na adres turniej@gazetaolsztynska.pl. W treści należy wpisać jej nazwę, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna oraz numer kontaktowy. Uwaga, zapisy odbywają się na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

W przypadku zapełnienia danej kategorii wiekowej zostanie stworzona lista rezerwowych. Kiedy któraś z drużyn zrezygnuje z udziału w turnieju, w jej miejsce zostanie wpisana kolejna z listy rezerwowej.

Warunkiem uczestnictwa jest także pobranie i dostarczenie nam deklaracji udziału w zawodach. Deklaracje możecie już pobrać z naszej strony gazetaolsztynska.pl/turniej. Deklaracje możecie do nas dostarczyć w następujący sposób: osobiście do redakcji przy ul. Partyzantów 71 (naprzeciwko KMP), pocztą tradycyjną albo e-mailem na turniejową skrzynkę, w treści przysyłając skan lub zdjęcie wypełnionej deklaracji.mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska