Piłkarski maraton dla małych i dużych

2014-04-23 10:41:53(ost. akt: 2014-05-21 12:04:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dokładnie tak jak w tytule można najkrócej powiedzieć o IV Dzikim Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn. W tym roku dzięki wsparciu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zawody również rozegramy na boiskach w Kortowie. Turniej odbędzie się 14 i 15 czerwca. W tym tygodniu ruszą zapisy do rozgrywek!
Pierwszego dnia turnieju, w sobotę, boiska zdominują młodzi piłkarze. Dla nich zaplanowaliśmy trzy kategorie wiekowe (po 16 drużyn w każdej): 1995 i młodsi, 2000 i młodsi oraz 2003 i młodsi. W niedzielę na murawę wybiegną piłkarze z kategorii open (24 zespoły).

— W Turnieju Dzikich Drużyn wzięliśmy udział rok temu, nasza drużyna nazywała się Carpenter — wspomina Krystian Narwojsz z Olsztyna. — Doszliśmy do ćwierćfinału, odpadliśmy dopiero w rzutach karnych z Betlejemską Gwiazdą, późniejszym zwycięzcą zawodów.

W tym roku pan Krystian jako jeden z pierwszych napisał do nas e-mail na turniejową pocztę: „W tegorocznej edycji też chcemy zagrać w kategorii open, a drużyna będzie nazywała się Sensia II”.

Część piłkarzy z drużyny Narwojsza brała także udział w turniejach, organizowanych przez Gazetę m.in. w jesiennej edycji, która w 2003 roku odbyła się w parku Kusocińskiego. — I do dzisiaj mam archiwalne wydanie gazety z zawodów — mówi pan Krystian.

To nie wszystko, ponieważ 15 czerwca, z myślą o najmłodszych miłośnikach sportu, zaproponujemy festyn, oczywiście sportowy. Oprócz piłkarzy Stomilu Olsztyn odwiedzą nas także sportowcy innych dyscyplin sportowych. Jakich? Dowiecie się wkrótce. Jedno jest pewne — dwa dni połowy czerwca miło spędzą zarówno starsi, jak również trochę młodsi!

Zapisy do udziału w IV Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i Stomilu Olsztyn wystartują już w tym tygodniu. Szczegółów szukajcie w Gazecie, a także na stronie gazetaolsztynska.pl oraz na facebookowym fanpage'u (Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”). A jeżeli macie do nas turniejowe pytania, piszcie do nas e-maile na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl.

mp


Źródło: Gazeta Olsztyńska