Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna walkę o 5 miejsce

2014-04-04 11:16:51(ost. akt: 2014-04-03 17:17:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po wyeliminowaniu z gry o półfinał przez wicemistrzów kraju z Kędzierzyna olsztyńskich siatkarzy czeka walka o miejsca 5-8 w PlusLidze, czyli – jak to obrazowo przedstawił trener Krzysztof Stelmach – o mistrzostwo Polski tej drugiej czwórki. W sobotę o godz. 17 w Kielcach rusza pierwszy akord tej rywalizacji: góra trzymeczowa walka Indykpolu AZS z Effectorem.
Od ostatniego spotkania Indykpolu AZS minęły już prawie dwa tygodnie. – Jak minął nam ten czas? Szybko i dosyć ciężko, bo musieliśmy wykonać cięższą pracę, którą zaczęliśmy już w tym tygodniu poprzedzającym ostatni mecz z ZAKSĄ. No, ale takie było założenie – mówi Piotr Łuka z Indykpolu AZS.

– Myślę, że dzięki tej wzmożonej pracy wróciliśmy na dobre tory, bo coraz lepiej to wygląda na treningach. Mocno popracowaliśmy nad naszymi bolączkami i te ostatnie trzy tygodnie ligi w naszym wykonaniu powinny być dobre. Bardzo ważne będzie nastawienie drużyny do tych meczów z Kielcami. Bo niczego nie ujmując naszym rywalom – którzy są walczącą drużyną – z przebiegu ligi uważam, że jesteśmy zespołem mocniejszym. Jeśli tylko zagramy swoją dobrą siatkówkę, to jesteśmy w stanie wygrać tę rywalizację i grać później o piąte miejsce, no i awans do europejskich pucharów. Z Kielcami mamy dodatni bilans w tym sezonie, więc jakaś przewaga psychologiczna jest po naszej stronie. No, ale – wiadomo – musimy wrócić do swojego grania, bo Effector sam się na pewno nie podda. Sprawa jest prosta: jeżeli chcemy być piątą siłą ligi, to musimy wyjść na boisko i to udowodnić. Wierzę, że tak się stanie – kończy Piotr Łuka.

pes

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kibic,ale nie AZSu #1367495 | 109.243.*.* 4 kwi 2014 20:37

    Łał ! Walka o piąte miejsce,cóż za emocje.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)