Indykpol AZS Olsztyn przed sparingami i prezentacją

2013-09-27 07:10:00(ost. akt: 2013-09-26 18:38:47)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Dwa tygodnie przed startem PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS rozegrają kolejne towarzyskie sprawdziany, tym razem dziś i jutro z Transferem Bydgoszcz w Lidzbarku Welskim. A już w niedzielę olsztynianie zaprezentują się swoim kibicom w Auquasferze.
Przygotowania do ligowego sezonu powoli wchodzą w finalną fazę, a dla Indykpolu AZS jednym z ostatnich akordów sparingowego "docierania się" będą dzisiejsze (godz. 18) i sobotnie (14.30) spotkania z bydgoskim Transferem. Jeszcze niedawna Delecta — która zmieniła nie tylko tytularnego sponsora, trenera (Marian Kardas za Piotra Makowskiego), ale i znacznie przebudowała skład — zmierzy się z olsztynianami w hali przy ul. Nowej w Lidzbarku Welskim. Będzie to pierwsza konfrontacja tych drużyn w trakcie tego okresu przygotowawczego.

— Fajnie, ze sprawdzimy się z inną drużyną — podkreśla trener Indykpolu AZS Krzysztof Stelmach. — Te wszystkie sparingi służą nie tylko temu, żeby sprawdzać naszą grę i ogrywać pewne schematy, ale i właśnie temu, żeby obejrzeć w akcji rywali. A wydaje mi się, że Bydgoszcz powinna być jednym z naszych konkurentów — dodaje olsztyński szkoleniowiec, który (niestety) nie będzie mógł skorzystać w Lidzbarku ze wszystkich swoich zawodników.

— Jedziemy w dziesiątkę, bo w weekend rusza Młoda Liga (Indykpol AZS zagra w Bełchatowie — red.), więc zgodziłem się "wypożyczyć" do tamtej drużyny Bartka Mariańskiego. Z kolei drugoligowe obowiązki czekają Darka Kurmina — wyjaśnia Krzysztof Stelmach. — Gorzej wygląda sprawa z Bartkiem Krzyśkiem, który na jednym z treningów, parę dni przed ostatnim turniejem w Nidzicy, tak nieszczęśliwie skoczył do bloku, że wybił sobie kciuk. Palec mu się wykrzywił i brzydko to wyglądało, ale po badaniach okazało się, że to jest "tylko" uszkodzenie torebki stawowej. Trzeba czasu, żeby Bartek doszedł do siebie, bo to jest wyjątkowo bolesna dolegliwość, a tu liga coraz bliżej... Coś nie ma szczęścia ten chłopak ostatnio. Od samego początku przygotowań było coś nie tak: a to plecy, a to udo, a teraz ten palec. Bartek źle zaczął przygotowania i właściwie nie ma go w tych przygotowaniach. No, ale co zrobić, czekamy cierpliwie aż wszystko będzie w porządku — kończy Stelmach, który od przyszłego tygodnia powinien mieć na swoich zajęciach już wszystkich trzech środkowych.

Po wyeliminowaniu Finów przez Włochy w ćwierćfinale mistrzostw Europy lada dzień w Olsztynie powinien się pojawić ostatni z nowych nabytków Indykpolu AZS, Matti Oivanen. — Liczę, że Matti dołączy do nas jak najszybciej, bo przy zaangażowaniu Darka Kurmina w II ligę, pracować z dwoma środkowymi jest naprawdę ciężko.

Po sparingowych emocjach w Lidzbarku swoje pięć minut dostaną w weekend także kibice w Olsztynie. Na niedzielę (g. 17) zaplanowano prezentację siatkarzy Indykpolu AZS w... Aquasferze. Wśród atrakcji są też m.in. mecz wodnej siatkówki Klub Kibica — Indykpol AZS, gry i zabawy w wodzie z atrakcyjnymi nagrodami, Strefa Malucha dla dzieci oraz nabór do grup młodzieżowych AZS UWM (roczniki 2001 i mł.). Wstęp na trybuny pływalni wolny! A poza tym w — zorganizowanej w Aquasferze — Strefie Kibica Euro Volley 2013 będzie można obejrzeć na dużym ekranie finał ME siatkarzy (g. 18).

pes


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #1206892 | 83.238.*.* 28 wrz 2013 18:50

  stomil niby lepszy wszystko przegrywa i tak spadnie do II

  odpowiedz na ten komentarz

 2. k #1206018 | 46.171.*.* 27 wrz 2013 13:39

  wiekszosc informacji jakie czytalem o azsie w tamtym sezonie dotyczyly tylko porazek. czy ten klub cos wygrywa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stomilowiec #1205979 | 88.156.*.* 27 wrz 2013 12:45

  AZS? Co to jest? Tam w ogóle ktoś chodzi?

  odpowiedz na ten komentarz

 4. kolec #1205885 | 79.185.*.* 27 wrz 2013 10:58

  oglądanie meczu na basenie. To tylko w Olsztynie mają takie pomysły. Gorąco, parno, duszno, głośno. I w niebieskich workach na butach ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. ... #1205798 | 88.156.*.* 27 wrz 2013 07:35

  I gdzie są tutaj kibice? Która to liga? ŚMIECH! Jesteście pośmiewiskiem Olsztyna.. zabieracie kasę innym klubom, a spadacie ciągle z ligii...

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)