Bukowiecki nie zdobędzie medalu na mistrzostwach

2013-07-11 09:50:20 (ost. akt: 2013-07-11 09:57:06)

Autor zdjęcia: pzla.pl

Niestety, nie udał się 16-letniemu Konradowi Bukowieckiemu z Gwardii Szczytno atak na podium mistrzostw świata kadetów. Lider tegorocznych tabel na świecie w pchnięciu pięciokilogramową kulą (22,33) był wczoraj piąty w Doniecku, daleko za plecami kapitalnie usposobionych Niemców...
Pierwsza medalowa konkurencja rozpoczętych w środę mistrzostw świata kadetów dobitnie pokazała, że w sporcie nigdy nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu. A już szczególnie, jeśli mamy do czynienia z zawodnikami dopiero oswajającymi się z wielkimi imprezami i jeszcze większymi wyzwaniami. Takimi, jak „nasz” Konrad Bukowiecki...

Kulomiot ze Szczytna, który „machnął” w tym sezonie tak daleko, jak nikt inny z jego rówieśników na świecie (22,33), no i który w innych startach też pokazywał, że nie był to jednorazowy wyskok, w środę „miał” walczyć o medal w Doniecku. Nic z tego nie wyszło, a młodszy od wszystkich rywali Polak chyba nie poradził sobie z presją tych oczekiwań. A do tego doszedł jeszcze ciężki nokaut, jaki już na początku konkursu zafundowali reszcie stawki Niemcy. Najpierw zaczynający finałowy konkurs Henning Pruefer pchnął aż 21,94, a parę minut później przebił go jego kolega z reprezentacji Patrick Mueller, też poprawiając swoją "życiówkę" (22,02)!

W tej sytuacji 20,10 Bukowieckiego nie zrobiło na nikim wrażenia, choć dawało mu wówczas trzecie miejsce. W drugiej serii wyprzedził go jednak Martin Marković z Chorwacji (20,54), a później jeszcze Egipcjanin Mohamed Magdi Hamza (20,58), który wdarł się na podium. Zawodnik trenera Ireneusza Bukowieckiego miał jeszcze tylko jedną mierzona próbę, pchając 19,43, no i — koniec końców — został sklasyfikowany na piątym miejscu. Niby nieźle, choć pewnie apetyty były większe.

Okazja do poprawienia sobie humoru nadarzy się już w przyszłym tygodniu, kiedy to Konrad wystartuje w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w holenderskim Utrechcie.

pes


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.