Sportowy raport z Warmii i Mazur. Sprawdź!

2013-07-10 17:00:00 (ost. akt: 2013-07-11 11:52:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Najnowsze transfery, zmiany kadrowe i zbliżające się wydarzenia. Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje z kilku klubów Warmii i Mazur.
Okres wakacji dla wielu jest pasmem beztroskiej zabawy i wypoczynku spędzonego z dala od szarej codzienności. Jednak są ludzie, dla których lato jest okresem wzmożonego wysiłku zarówno psychicznego jak i fizycznego. O kim mowa? Naturalnie o sportowcach, którzy właśnie teraz, w pocie czoła wypracowują formę na nadchodzący sezon.

Sprawdziliśmy co słychać w klubach oraz jakie imprezy sportowe, czekają na was tego lata.

Stomil Olsztyn
Zgrupowanie w Jarocinie dobiegło końca a przed Stomilem kolejne wyzwania i nowi sparingpartnerzy. Stomil zmierzył się też z Wisłą Płock. Zaprezentowali się w nim nowi zawodnicy (więcej o meczu). W obecnym okresie przygotowawczym „Dumie Warmii” nie udało się jeszcze wygrać żadnego ze sparingów. Warto jednak zwrócić uwagę na klasę drużyn, z jakimi mierzyli się podopieczni Zbigniewa Kaczmarka. Minimalne porażki z grającymi w ekstraklasie Jagiellonią i Zawiszą, z pewnością nie są powodem do wstydu.

Okazję do zaprezentowania się w olsztyńskich barwach mają nowi zawodnicy. Pozyskani w tym oknie transferowym doświadczony defensor Dawid Kucharski, lewo nożny pomocnik Bartosz Papka i napastnik Tomasz Bzdęga, mają nie tylko uzupełnić luki kadrowe ale i poprawić poziom gry (Więcej o transferach). Przedłużono także wypożyczenia Grzegorza Lecha oraz Kamila Hempela.

Indykpol AZS Olsztyn
Zmiany, zmiany, zmiany – tak można określić okres przygotowawczy przed nowym sezonem PlusLigi. Przebudowana została zarówno drużyna jak i sztab szkoleniowy. Do ekipy AZS-u dołączyli ostatnio Krzysztof Żabiński (statystyk zespołu) oraz dwaj zawodnicy, rozgrywający Grzegorz Pająk i przyjmujący Piotr Łuka. Tym samym skład na sezon 2013/2014 został skompletowany.

Olimpia Elbląg
Olimpia okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczęła w niedzielę a więc wyjątkowo późno, zwłaszcza że liga rusza już 27 lipca. Zespół do treningów przystąpił bez poważniejszych wzmocnień a nowymi zawodnikami są gracze, którzy dołączyli do drużyny w wyniku niedawnego połączenia ze sobą Olimpii i Olimpią 2004. Natomiast stanowisko pierwszego trenera objął Arkadiusz Matz. Pierwszym z pięciu zaplanowanych sparingów, będzie mecz z Kaszubią Koscierzyna.

Wydarzenia sportowe w regionie


Emocje, sensacyjne wyniki, tłumy kibiców i wielkie pieniądze. Zaledwie kilka dni temu zakończyła się jedna z największych imprez sportowych w Polsce. Rozgrywane w Starych Jabłonkach mistrzostwa świata w siatkówce plażowej po raz kolejny pobiły rekordy popularności i pokazały piękno naszego regionu.Jednak to nie koniec sportowych atrakcji czekających na kibiców w te wakacje. W sierpniu ruszają XX Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Impreza organizowana od 1994 roku odbędzie rozpocznie się 8 sierpnia w Mikołajkach.

Na spragnionych żeglarstwa czekają także, odbywające się w Giżycku (17-18 sierpnia) XII Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski DZ. Turniej jest jedynie jedną z kilku imprez w tej klasie żeglarskiej organizowanej na terenie mazurskich jezior.

Wakacje zwieńczy turniej Mazury Curling Festival rozgrywany w Wilkasach. Ten kojarzony głównie z zimą sport, z roku na rok gromadzi coraz większą rzeszę kibiców, dzięki czemu impreza organizowana przez Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku zyskuje na prestiżu. Udział w tegorocznych zmaganiach wezmą ekipy z całej Europy.

Kuba Rećko


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD