W środę poznamy finalistów WPP

2013-06-12 09:48:47(ost. akt: 2013-06-12 09:50:53)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W środę o godz. 17 zostaną rozegrane półfinałowe mecze wojewódzkiego Pucharu Polski. W Barczewie Pisa podejmie Huragan Morąg, natomiast w Wikielcu GKS zmierzy się ze Zniczem Biała Piska.
Morążanie co roku zachodzą wysoko w tych rozgrywkach (dwa lata temu zdobyli trofeum), ale teraz walczą o utrzymanie w III lidze, więc ich priorytetem jest sobotnia potyczka z Warmią Grajewo. Na dodatek w ekipie Adama Fedoruka jest szpital — w sobotnim meczu ligowym z Wissą Szczuczyn kontuzji doznali ofensywni gracze: Radosław Stefanowicz i Piotr Żorański, dlatego ich występ w spotkaniu z Pisą stoi pod znakiem zapytania. W tej sytuacji faworytem są barczewianie, którzy wszystkie mecze w Pucharze Polski rozstrzygali... po dogrywkach.

W Wikielcu spotkają się czołowe zespoły IV ligi. GKS to półfinalista poprzedniej edycji (to największy sukces zespołu spod Iławy w rozgrywkach pucharowych), natomiast Znicz po raz pierwszy w blisko 60-letniej historii klubu awansował do czwórki. Dodajmy, że obie ekipy grały o punkty: jesienią wygrał Znicz (1:0), w rewanżu górą był GKS (1:0).

Rut