Recenzja książki: Alessandro Del Piero - Gramy dalej

2013-05-22 21:04:04(ost. akt: 2013-05-22 12:04:56)
Nie mam wątpliwości, że książka Gramy dalej to lektura obowiązkowa dla każdego fana Juventusu Turyn. Prywatnie nie przepadam za tym włoskim klubem, ale książkę przeczytałem z zaciekawieniem i ani przez chwilę mnie nie nudziła.
Zanim biorę się za czytanie książki sprawdzam opis na oficjalnej stronie wydawnictwa, a potem porównuje to ze swoją opinią.

Gramy dalej to szczera i odważna książka. Mistrz opowiada o tym, co dla niego najważniejsze: talent, pasja, przyjaźń, wytrwałość, uczciwość, piękno, duch drużyny, poświęcenie, styl i wyzwanie – te pojęcia ukształtowały go i sprawiły, że Alessandro Del Piero znalazł się na ustach milionów kibiców - pod tymi słowami się podpisuję swoim imieniem i nazwiskiem.

Książkę czytało się lekko i przyjemnie. Bałem się, że autorzy mogą przesadzić z informacjami. Nic z tych rzeczy. Czasami jak czytam biografie piłkarzy to mam wrażanie, że każdy chce coś dodać od siebie. Tutaj mamy tylko wypowiedzi Alessandro Del Piero, co sprawia, że książka zawiera tylko najciekawsze aspekty z życia piłkarskiego włoskiej gwiazdy piłki nożnej.

Serdecznie polecam wszystkim fanom Juve i nie tylko!


em