Czwarta liga górą w wojewódzkim Pucharze Polski

2013-05-16 08:23:16(ost. akt: 2013-05-16 13:24:41)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Pogrom faworytów w ćwierćfinałach wojewódzkiego Pucharu Polski. Z czterech zespołów grających w III lidze do półfinałów awansował tylko Huragan Morąg.
O niespodziankę postarał się GKS Wikielec, który wyeliminował Olimpię 2004 Elbląg, finalistę poprzedniej edycji. Gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (podawał Remigiusz Sobociński) strzelił głową Jakub Jęczewski. W ten sposób podopieczni Marka Witkowskiego po raz drugi w historii awansowali do półfinału (w ubiegłym roku dotarli do tej fazy, lecz przegrali z Sokołem Ostróda 2:5).

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w Barczewie, gdzie Pisa pokonała po dogrywce Start Działdowo. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 115. min Sebastian Spychała. — Po rzucie rożnym wyszliśmy z kontrą, Mateusz Różowicz przebiegł z piłką 40 metrów, zagrał wzdłuż bramki, a Spychała dopełnił formalności — relacjonuje Dariusz Maleszewski, trener barczewian.

Niespodziankę sprawił też Znicz Biała Piska, który pokonał Płomień Ełk 3:2. — Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, lecz zmarnowaliśmy kilka wybornych sytuacji — podsumował Ireneusz Piwko, szkoleniowiec Znicza.
Bez kłopotów awansował Huragan Morąg, który pokonał w Wilkowie występującego w okręgówce Wilczka 4:0. — Do 69. min mecz był wyrównany — mówi Jarosław Charkot, prezes klubu z Wilkowa. — Po stracie drugiej bramki z naszych zawodników zeszło powietrze i goście dominowali na boisku.

Półfinały zostaną rozegrane 12 czerwca.

Rut


Źródło: Gazeta Olsztyńska